ایجاد تصاویر با استفاده از اسکنر

نویسنده:

۱۰:۴۴:۱۳

لازم نیست که تنها در هنگام اسکن عکس های قدیمی و اسناد کسل کننده از اسکنرتان استفاده کنید. در این جا به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از این اسکنر به خلق جلوه های هنری فوق العاده بپردازید.

1) جستجو برای یافتن اشیا

اسکنر ها عمق میدان بسیار کمی دارند و بنابراین اشیای شما باید تا حد امکان مسطح باشند. پوسته حلزون ، دستکش و یا ماهی های مرده کوچک اشیای بسیار خوبی برای این کار هستند. مطمئن شوید که سطح اسکنر شما تمیز است.

2) پس زمینه


برای ایجاد یک پس زمینه سیاه رنگ یک برگه سیاه رنگ را در درون اسکنر قرار دهید. بسته به اسکنری که از آن استفاده می کنید برای انجام صحیح این کار به تمرین نیاز خواهید داشت.

3) اسکن کردن

ما از نرم افزار Epson استفاده می کنیم که ما را قادر به انجام کنترل برش ها ، رزولوشن ، نوردهی و رنگ می کند . با این کار می توانید تصاویر با رزولوشن بسیار بالایی خلق کنید که تنها با استفاده از بهترین دوربین های DSLR می توانستید آن ها را ثبت نمایید.

4) تاریکخانه دیجیتال

عکس تان را در نرم افزار Photoshop باز کنید و ذره های گرد و غبار را با استفاده از ابزار Clone که در جعبه ابزار قرار دارد ، بردارید. ممکن است بخواهید لبه ها و اشیای نامرتبط همانند گیره هایی که برای نگهداشتن برگه سیاه رنگ از آن استفاده کنید ، را هم برش بزنید.

5) تبدیل به حالت تک رنگ

برای تبدیل عکس تان گزینه Black And White را از منوی Image>Adjustment انتخاب کنید. برای تقلید جلوه ای اشعه ایکس مانند که برای سوژه ما مناسب است گزینه Invert را از Image>Adjustment انتخاب نمایید. این کار موجب معکوس شدن تمامی تون ها خواهد شد.

6) تفکیک تون‌ها

برای تفکیک تون ها گزینه Gradient Map را از Layer>New Adjustment Layer انتخاب کنید. Foreground To Background را انتخاب کنید و Color Stop را به رنگ آبی برای نواحی تیره تر و کرم برای نواحی روشن تر تغییر دهید .

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه