معرفی افزونه Great Suspender برای کروم

نویسنده:

۰۱:۴۷:۵۰

مرورگر گوگل کروم بی‌شک معروف‌ترین مرورگر وب در جهان است؛ با این حال این مرورگر نیز کامل نیست.
اگر تب‌های زیادی باز می‌کنید، احتمالاً متوجه کاهش سرعت عملکرد کامپیوتر شده‌اید. بسیاری از افراد در این مورد شاکی هستند. یک افزونه کروم که به تازگی به‌روزرسانی شده است، این مشکل را برطرف می‌کند.
افزونه Great Suspender به صورت خودکار تب‌هایی که باز گذاشته‌اید؛ اما برای مدتی بی‌استفاده مانده‌اند، شناسایی کرده و آن‌ها را با یک صفحه ساده جایگزین می‌کند. در این صفحه به شما گفته می‌شود «Tab suspended, click to reload» به معنای «تب به حالت معلق در آمده، در صورت تمایل کلیک کنید تا این صفحه مجدداً بارگذاری شود».
این افزونه با انجام این کار، کل تب به جز ظاهرش را می‌بندد. این افزونه از اشغال فضای حافظه کامپیوتر توسط تب‌ها جلوگیری می‌کند؛ اما دقیقاً در همان جا که آن‌ها را رها کرده‌اید، نگه می‌دارد. در نتیجه لازم نیست نگران چیزی باشید، شما می‌توانید آن تب را بعداً باز کرده و بخوانید.

شما می‌توانید مدت‌زمان انتظار برای به تعلیق در آوردن تب توسط افزونه را تغییر دهید. این مدت‌زمان می‌تواند بین ۲۰ ثانیه تا ۳ روز تغییر یابد. همچنین شما می‌توانید تنظیمات را طبق عادات خود تغییر دهید.

به عنوان مثال، ممکن است تب‌های زیادی در مسیر محل کار تا منزل باز نگه دارید؛ زیرا به اینترنت دسترسی ندارید. شما می‌توانید Great Suspender را طوری تنظیم کنید که تنها به هنگام برقراری اتصال با اینترنت، تب‌ها را ببندد. همچنین می‌توانید یک سری وب‌سایت را در فهرست سفید قرار دهید تا به صورت عادی کار کنند و این افزونه هرگز تب آن‌ها را نبندد.
این افزونه واقعاً کار می‌کند. البته Great Suspender تنها افزونه‌ای نیست که بدین منظور در بازار ارائه شده است. افزونه OneTab نیز همین کار را انجام می‌دهد و تب‌های اضافی را به فهرستی از لینک‌ها تبدیل می‌کند.

 

 
برگرفته از
Great Suspender
لینک کوتاه

دیدگاه