رونمایی از اتومبیل کانسپت 3.0 CSL Hommage

نویسنده:

۰۳:۴۸:۴۸

مدیرعامل شرکت BMW Group Design، Adrian van Hooydonk، در این رابطه گفت: «اتومبیل‌های Hommage نه تنها نشان می‌دهند که ما به این یادگاری افتخار می‌کنیم، بلکه نشان می‌دهند که گذشته تا چه اندازه می‌تواند در آینده تأثیرگذار باشد».

اگرچه این اتومبیل کانسپت قصد دارد از کوپه دهه ۱۹۷۰ شرکت BMW قدردانی کند؛ اما نمی‌توان این ترکیب از سبک آینده و خصوصیات کلاسیک را یک موفقیت به حساب آورد. از یک سری زوایای خاص شما مطمئناً بخش‌هایی از Hommage کلاسیک را می‌بینید؛ اما بخش جلو کاملاً از اتومبیل i8 برداشته شده است. البته ترکیب این دو ایده جذاب به نظر می‌رسد؛ اما در عمل نتیجه خوبی به دست نیامده است.

اگر بخش جلو را نادیده بگیرید، دو سوم قسمت عقب اتومبیل کانسپت شیک است. همچنین بخش اگزوز که در کنار قرار دارد، جذاب است. داخل کابین کاملاً جدید است و یک فرمان به سبک فرمول وان به همراه صندلی‌های اسپرت چرمی به چشم می‌خورد.
بخش‌های دیگر طراحی این اتومبیل کانسپت عبارت‌اند از چراغ‌های جلو که از BMW 7 Series مدل ۲۰۱۶ الهام گرفته شده، قوس‌های چرخ‌های عقب و جلو، یک اسپویلر روی سقف و یک اسپویلر روی بدنه طراحی شده تا نماد بدنه 3.0 CSL کلاسیک باشد. بدنه این اتومبیل از پلاستیک تقویت‌شده با فیبر کربن ساخته شده و نسبت به اتومبیل اصلی 3.0 CSL ۲۰۰ کیلوگرم سبک‌تر است.

یک بخش عجیب در کاپوت اتومبیل وجود دارد و آن هم این که با توجه به وجود گلگیرهایی که روی کاپوت قرار دارد و باعث افزایش جذابیت اتومبیل شده، به نظر می‌رسد نتوان کاپوت را باز کرد. شرکت BMW اطلاعاتی در مورد موتور این اتومبیل منتشر نکرده است.

 


 
برگرفته از
3.0 CSL Hommage
لینک کوتاه