رونمایی از اتومبیل کانسپت R8 E-Tron با قابلیت رانندگی خودکار

نویسنده:

۰۱:۲۲:۱۳

شرکت آلمانی آئودی یک سری اتومبیل‌های کانسپت خودران طراحی کرده که بیشتر بر روی عملکرد تأکید دارند.
جدیدترین نمونه اتومبیل خودران آئودی، بر اساس اتومبیل R8 E-Tron ساخته شده است. این اتومبیل تقریباً شبیه همان اتومبیلی است که در نمایشگاه ژنو مشاهده کردیم. این اتومبیل از یک موتور الکتریکی بهره می‌برد که ۴۵۶ اسب بخار توان و ۶۷۹ پوند بر فوت گشتاور دارد. این اتومبیل در عرض ۳٫۹ ثانیه، از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد. تنها تفاوت این است که در نمونه جدید اتومبیل R8 E-Tron، تمام مسئولیت رانندگی بر عهده اتومبیل است و به راننده انسان نیاز ندارد.

شرکت آئودی از یک سری حسگر شامل یک اسکنر لیزر جدید، چندین دوربین ویدئویی، حسگرهای فراصوتی و فرستنده‌های راداری در بخش جلو و عقب بهره گرفته که همه آن‌ها توسط یک واحد کنترل دستیار راننده اداره می‌شود.

این اتومبیل جدیدترین اتومبیل از سری خودران آئودی محسوب می‌شود. قبلاً یک مدل خودران از اتومبیل RS7 Sportback مختص مسابقات و یک اتومبیل کانسپت Prologue که در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته شد نیز ارائه شده بود. این اتومبیل کانسپت در نمایشگاه CES Asia رونمایی شد.
البته هنوز نمی‌توان درک کرد چرا باید یکی از بهترین اتومبیل‌های موجود در بازار را مهندسی کرد و بعد آن را در اختیار کامپیوتر قرار داد. با این حال، حداقل خوشحالیم که آئودی عملکرد اتومبیل‌ها را در مدل‌های خودران نیز فراموش نکرده است.

 

برگرفته از
R8 E-Tron
لینک کوتاه