در خانه‌ی آدم باید این‌طوری باشد!

نویسنده:

۰۱:۵۹:۳۶

این درها، هیچ‌کدام معمولی نیستند و طراحی فراواقعی و فوق‌العاده جالب و جذاب دارند. درهای چوبی که موسسه «نندو» طراحی کرده است، علاوه بر ارتباط دو اتاق، نقش تاقچه، دیوار تزئینی، کمد و … نیز دارند. این مجموعه «هفت در» نام دارد. از جمله کاربری‌های این درها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
دیوار: این در با تاقچه‌ و قاب عکس تزئین شده است. جذابیت این در این است که خیلی راحت باز و بسته می‌شود و به هیچ کدام از عناصر تزئینی نصب شده روی در، آسیبی وارد نمی‌شود.

دیوار
این در با تاقچه‌ و قاب عکس تزئین شده است. جذابیت این در این است که خیلی راحت باز و بسته می‌شود و به هیچ کدام از عناصر تزئینی نصب شده روی در، آسیبی وارد نمی‌شود.
 

آویز
این در داخل خود صفحه مگنتیک (آهن‌ربایی) دارد و می‌توانید انواع اکسسوری را به آن وصل کنید. از جمله مواردی که روی این در قابل نصب هستند، می‌توان به سینی، گلدان، سطل خاک، بطری گل و سطلی برای نگه داشتن وسایل کوچک اشاره کرد.


در کودک
این در برای کودکان بسیار جذاب است زیرا یک در اختصاصی برای خودشان دارند که می‌توانند از میان آن رفت‌وآمد کنند.


Kumiko
این در همانند یک قاب تزئینی است که به روشی بسیار جذاب تزئین شده و روی دیوار سفید، خیلی خوب خودنمایی می‌کند.


لامپ
این در نه تنها وظیفه ورود و خروج افراد را به عهده دارد، بلکه نور محیط را هم تامین می‌کند. انرژی لازم برای روشنایی این لامپ از سیستمی که برای قفل‌های برقی استفاده می‌شود، تامین می‌شود.


کشو
این در در خودش پنجره هم دارد تا هیچ رویدادی در پشت درها از دید شما مخفی نماند. چند پانل مجزا در قسمت بالای در نصب شده‌اند که همانند کشو باز و بسته می‌شوند.


گوشه
این طرح خیلی جالب و کاملا متفاوت است؛ دری که در گوشه اتاق نصب شده برای افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند بسیار کاربردی است.
در انتها جا دارد اشاره کنیم هیچ کدام از درهای این مجموعه به تولید انبوه نرسیده‌اند و برای فروش موجود نیستند. اما شاید در آینده نزدیک این اتفاق روی دهد و طراحان داخلی و و آرشیتکت‌ها از این مجموعه زیبا در طرح‌های خود بهره بگیرند.

برگرفته از
طراحی در
لینک کوتاه

دیدگاه