ارائه اپلیکیشن Periscope در اندروید

نویسنده:

۱۲:۳۲:۰۱

اپلیکیشن Periscope مختص اندروید به شما اجازه می‌دهد پخش‌های زنده ویدئویی را از طریق دستگاه همراه خود تماشا و ضبط کنید. این اپلیکیشن که در ۱۰ روز اول پس از معرفی، به یک میلیون کاربر دست یافت، به شدت مورد علاقه افراد مشهور و شخصیت‌های رسانه‌ای قرار گرفته است. با این حال از این اپلیکیشن برای خبرنگاری شهروندی نیز استفاده می‌شود.

اپلیکیشن Periscope مختص اندروید فهرستی از پخش‌های زنده اخیر و در حال پخش از افرادی که آن‌ها را تعقیب می‌کنید، باز می‌کند. زمانی که برای اولین بار این اپلیکیشن را باز می‌کنید، به شما پیشنهاد داده می‌شود تا افرادی را که در توییتر تعقیب می‌کنید، در این اپلیکیشن نیز تعقیب کنید. اگر اتفاقی در حال پخش نباشد، می‌توانید به صفحه کناری بروید و پخش‌های زنده‌ای را از سراسر دنیا تماشا کنید.

صفحه سوم معروف‌ترین کاربران این اپلیکیشن را به شما نشان می‌دهد که با تعداد قلبی که از بازدیدکنندگان دریافت کرده‌اند، میزان محبوبیتشان مشخص شده است. البته این روش برای سنجش میزان محبوبیت یک کاربر، مناسب نیست. همچنین در صفحه سوم می‌توانید به پروفایل خود دسترسی یابید و از طریق نام افراد، جستجو انجام دهید.

مهم‌ترین تفاوت میان نسخه مختص اندروید و نسخه مختص iOS این اپلیکیشن روشی است که پخش زنده شروع می‌شود. در iOS تب مرکزی و در اندروید یک دکمه بزرگ قرمز رنگ است که در صفحه‌های پخش زنده نمایش داده می‌شود. همچنین چند قابلیت کوچک و مختص اندروید نیز ارائه شده است. نوتیفیکیشن‌های Push یا اجباری تک‌تک نمایش داده می‌شوند؛ اما همچنان نمی‌توانید نوتیفیکیشن‌های حساب‌های شخصی را جدا کنید. اگر در میانه یک پخش زنده به اپلیکیشن دیگری بروید، می‌توانید بعداً از طریق یک بنر که داخل کشوی نوتیفیکیشن قرار دارد، به آن پخش زنده باز گردید.

اگر قبلاً از این اپلیکیشن روی iOS استفاده کرده‌اید، تفاوت زیادی در نسخه اندروید آن نخواهید دید.
در حال حاضر می‌توانید Periscope را از Google Play Store دانلود کنید. این اپلیکیشن با اندرویدهای ۴٫۴ به بعد سازگار است.

 

برگرفته از
Periscope
لینک کوتاه