قرار دادن عکس ها در یک قاب شکیل و زیبا

نویسنده:

۰۹:۱۸:۳۲

بعد از این که تصویری ایجاد کردید که می تواند باعث افتخار شما باشد بسیار مهم است که کارتان را تا پایان به خوبی ادامه دهید و بهترین نتیجه ای را که می توانید از نمایش آن به دست آورید. با پیگیری این آموزش می توانید توصیه هایی بسیار خوب و کاربردی برای ساخت یک قاب فوق العاده برای عکس تان به دست آورید.

1) برش زدن به اندازه قاب

تخته پشتی را از قاب شیشه ای جدا کنید و و لبه بالایی و یکی از لبه های کناری را با قاب هم راستا کنید. کنار دو لبه دیگر را با استفاده از مداد علامت گذاری کرده و با دقت و با استفاده از یک خط کش فلزی و یک چاقوی مناسب این خطوط را برش بزنید.

2) اندازه گیری ابعاد عکس

باید برای تعیین طول قاب ، ابعاد عکس تان را اندازه گیری کنید. بهتر است که فضایی حدود یک سانتی متر را بین حاشیه مشکی عکس و لبه های قاب فاصله بگذارید تا خطای احتمالی اندازه گیری را بر طرف کنید.اگر شما از عکس Ben که در Video Disc موجود است استفاده می کنید ، باید طول را برابر با 36 سانتی متر و عرض را برابر با 24 سانتی متر قرار دهید.

3) اندازه گیری

تخته ما ابعادی برابر با 50×40 سانتی متر در برابر ابعاد 36×24 سانتی متری عکس داشت که تفاوتی 14 سانتی متری در طول و 16 سانتی متری در عرض را نشان می دهد. این ابعاد باعث قرارگیری حاشیه ای 7 سانتی متری در طرفین و 8 سانتی متری در بالا و پایین عکس خواهد شد.

4) آماده شده برای برش

ابتدا مطمئن شوید که خط کش در راستای خطوطی که رسم کرده اید قرار گرفته است. آنگاه همانند عکس بالا ونیا را در کنار لبه های خطوط مجاور هم قرار دهید. با این کار مطمئن خواهید بود که تخته را به درستی برش می زنید.

5) برش زدن قاب

اکنون تیغ فلزی را برای اینکه علامت روی تخته باقی بماند ، محکم به ان بفشارید و این کار را قبل از اینکه به خط دیگری که رسم کرده اید برسید ، متوقف کنید. این کار را سه بار تکرار کنید تا مطمئن شوید که تخته به خوبی برش زده شده است. این کار را برای تمامی کناره ها انجام دهید و سپس قسمت مرکزی را جدا کنید.

6) قرار دادن عکس

از نوار چسب های غیر اسیدی در دو گوشه زیرین عکس تان استفاده کنید. عکس را در جای خود قرار دهید و سپس برای محکم شدن آن قاب را به پایین بفشارید و بعد از این کار قاب را برگردانید و در صورت نیاز از نوار چسب های بیشتری استفاده کنید. اکنون باید قاب بسیار خوبی داشته باشید که عکس را به خوبی در خود جای داده است.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه