با این روش در عرض چند ثانیه به خواب بروید

نویسنده:

۰۴:۲۷:۳۱

حتماً شما هم در شب‌هایی که بی‌خوابی کشیده‌اید، از روش‌های بسیاری مانند نوشیدن شیر ولرم، روغن استوقدوس و شمردن گوسفندها استفاده کرده‌اید. با این حال گاهی اوقات هیچ‌کدام از این روش‌ها مؤثر واقع نمی‌شوند. با ما همراه باشید تا راه‌حل جدیدی برای خوابیدن سریع به شما معرفی کنیم.

این راه‌حل چیست؟
روش تنفس ۴-۷-۸ توسط دکتر Andrew Weil از ایالت آریزونا کشف شده است. وی این روش مبتنی بر یوگا را یک روش بسیار راحت و سریع می‌داند که به هیچ تجهیزاتی نیاز ندارد و در همه جا می‌توان آن را به کار برد.
دکتر Weil ادعا می‌کند روش تنفس ۴-۷-۸ به افراد کمک می‌کنند تا در کمتر از ۶۰ ثانیه به خواب بروند. این روش در واقع به عنوان یک مسکن طبیعی برای سیستم عصبی بدن عمل می‌کند که استرس و فشار بدن را کاهش می‌دهد.

نحوه انجام این روش تنفس
۱. قبل از شروع، نوک زبانتان را روی سقف دهانتان، دقیقاً بالای دندان‌ها بگذارید و در کل مراحل زبانتان را در همان‌جا نگه‌دارید.
۲. تمام هوا را از طریق دهان و با فشار خارج کنید، طوری که روند خروج هوا از دهان صدای ویژ بدهد.
۳. دهان خود را ببندید و هوا را به آرامی و نرمی از طریق بینی خود فرو بدهید. این مرحله را در ذهن خود تا ۴ بشمارید.
۴. نفس خود را نگه‌دارید و تا ۷ بشمارید.
۵. بعد دوباره هوا را از دهان خود خارج کنید و یک صدای ویژ دیگر ایجاد نمایید. این مرحله بایستی ۸ ثانیه طول بکشد.
۶. حالا دوباره هوا را وارد بدن کنید و این چرخه را در کل ۳ بار برای ۴ تنفس انجام دهید.
توجه داشته باشید تمام نفس‌های دم یا همان ورود بایستی آرام و از طریق بینی انجام شود. این در حالی است که نفس‌های بازدم و خروج بایستی با صدای بلند و از طریق دهان صورت گیرد.

این روش چه کمکی به خواب می‌کند؟

  • با استفاده از این روش اکسیژن بیشتری وارد بدن می‌شود و سیستم عصبی پاراسمپاتیک بدن آرامش می‌یابد و باعث ایجاد آرامش می‌شود.
  • این روش به ایجاد تعادل مجدد در سیستم عصبی که به دلیل استرس، بیش‌ازاندازه تحریک می‌شود، کمک می‌کند.
  • این روش به شما کمک می‌کند با بدن و تنفس خود ارتباط برقرار کنید. همچنین این روش شما را از افکار روزمره دور می‌کند. این افکار در واقع مانع خواب رفتن افراد می‌شوند.

 

برگرفته از
خواب
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “با این روش در عرض چند ثانیه به خواب بروید”