اولین اتومبیل اندرویدی جهان توسط هیوندای ارائه می‌شود

نویسنده:

۰۴:۳۴:۰۱

زمانی که Android Auto در ماه مارس گذشته ارائه شد، تنها راهی که افراد علاقه‌مند می‌توانستند سیستم‌عامل گوگل را در اتومبیل خود به کار گیرند، خریداری یک دستگاه رادیو-پخش جدید از شرکت Pioneer بود. حالا شرکت هیوندای به عنوان اولین شرکتی محسوب می‌شود که قصد دارد Android Auto را در یکی از اتومبیل‌های تولید انبوه خود به کار گیرد.

Android Auto که به عنوان رقیب CarPlay شرکت اپل طراحی شده است، در اتومبیل مدل ۲۰۱۵ سوناتا (Sonata) که مجهز به سیستم هدایت است، ارائه خواهد شد که از طریق یک صفحه لمسی ۸ اینچی نمایش داده می‌شود. این نرم‌افزار با تمام گوشی‌های هوشمند اندرویدی که از اندروید ۵٫۰ به بعد برخوردارند، سازگار است.
Android Auto در ابتدا به منظور افزایش راحتی و ایمنی طراحی شده بود. صفحه گوشی هوشمند زمانی که به پورت USB این اتومبیل متصل شود، خاموش می‌شود. در نتیجه دیگر نمی‌توان پیامک ارسال کرد یا با کسی تماس گرفت. یک فهرست بلافاصله در صفحه‌نمایش اتومبیل ظاهر می‌شود که قابلیت‌های آشنایی مانند Google Maps، Google Now، پیام‌رسانی، تماس تلفنی و Google Play Music را دارد.

Android Auto یا از طریق صفحه لمسی سوناتا یا از طریق فرمان‌های صوتی کنترل می‌شود. بسیاری از اپلیکیشن‌های معروف گوشی‌های هوشمند مانند iHeartRadio، Spotify، TuneIn، NPR، Stitcher و TextMe با Android Auto سازگار هستند. علاوه بر این، رانندگان سوناتا می‌توانند یادآورهای شخصی و قرارهای خود را از روی گوشی مستقیماً به اتومبیل خود انتقال دهند.
افرادی که قبلاً یک سوناتا مدل ۲۰۱۵ مجهز به سیستم هدایت مسیر خریداری کرده‌اند، می‌توانند به صورت ریگان و از طریق نمایندگی‌های هیوندای به Android Auto دسترسی پیدا کنند. با این حال، طی چند هفته آینده رانندگان سوناتا می‌توانند از طریق ورود به بخش مشتریان هیوندای، این نرم‌افزار را دانلود کنند.
شرکت هیوندای وعده داده که طی چند ماه آینده مدل‌های دیگری را نیز به Android Auto مجهز کند؛ اما هنوز اطلاعات دقیقی راجع به زمان آن ارائه نکرده است. اگر اتومبیل‌های هیوندای را دوست ندارید، باید بگوییم شرکت‌های جنرال موتورز، هوندا، ولوو و آئودی نیز جزو ۲۸ خودروسازی هستند که اعلام کرده‌اند می‌خواهند از این فناوری در اتومبیل‌های خود استفاده کنند. در نتیجه پیش‌بینی می‌کنیم بسیاری از مدل‌های سال ۲۰۱۶ مجهز به Android Auto باشند.

برگرفته از
اتومبیل اندرویدی
لینک کوتاه

دیدگاه