رونمایی از اتومبیل هیبریدی B50

نویسنده:

۱۲:۴۸:۳۷

شرکت Brabus یک شرکت آلمانی معروف است که در زمینه تغییر اتومبیل‌های دیگر فعالیت می‌کند. این شرکت از اتومبیل مبتنی بر سدان S500 شرکت مرسدس-بنز، یعنی PowerXtra B50 Hybrid رونمایی کرد.

این سدان بنزینی-الکتریکی دارای یک واحد کنترل موتور جدید است که تنظیمات تزریق و احتراق سوخت را اصلاح می‌کند. این اتومبیل از یک توربو شارژر تغییریافته برخوردار است که قدرت را افزایش می‌دهد. در نتیجه موتور V6 ۳٫۰ لیتری S500 حدود ۳۸۵ اسب بخار توان و ۴۰۵ پوند بر فوت گشتاور دارد.

توان کل این سیستم ۵۰۰ اسب بخار و گشتاور آن، ۶۵۶ پوند بر فوت است که باعث می‌شود اتومبیل B50 که ۴۷۰۰ پوند وزن دارد، در عرض ۴٫۹ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت برسد. این زمان نسبت به اتومبیل مرسدس S500 عادی، ۰٫۳ ثانیه سریع‌تر است. حداکثر سرعت B50 ۱۵۵ مایل در ساعت است.

اتومبیل B50 از همان جعبه‌دنده‌ ۷ دنده اتوماتیکی بهره می‌برد که در اتومبیل S500 وجود دارد. همچنین این اتومبیل ۴ حالت رانندگی به نام‌های Hybrid، E-mode، E-save و Charge دارد که مستقیماً و بدون هیچ تغییری از S500 به B50 انتقال داده شده‌اند. صاحبان S500 که می‌خواهند تغییرات شرکت Brabus را به صورت کامل دریافت کنند، می‌توانند یک سیستم اگزوز استیل با طراحی مختص خود سفارش دهند که دارای ۴ لوله خروج است و هزینه‌ای اضافی در بر خواهد داشت.

شرکت Brabus یک بدنه آئرودینامیک مخصوص S500 طراحی کرده است. جلوی اتومبیل B50 دارای یک سپر جلو جدید است که از سه مخرج هوای بزرگ و یک اسپلیتر محتاطانه با نشان Brabus تشکیل شده است. در قسمت عقب یک اسپویلر و یک دیفیوزر هوا مشاهده می‌شود. مخرج‌های کناری از فیبر کربنی ساخته شده و چرخ‌های این اتومبیل بیست اینچی و آلیاژی هستند. تایرهای این اتومبیل توسط شرکت Continental تولید شده‌اند.
این اتومبیل که بسیار فراتر از یک مطالعه تحقیقاتی ساده در مورد طراحی محسوب می‌شود، در حال حاضر در آلمان به فروش می‌رسد. هنوز قیمت این اتومبیل معلوم نیست و اطلاعاتی در مورد عرضه این اتومبیل در کشورهای دیگر منتشر نشده است.

 
برگرفته از
اتومبیل هیبریدی
لینک کوتاه

دیدگاه