روش‌های پاک کردن لکه از روی لباس

نویسنده:

۱۲:۵۷:۱۳

به همین منظور، ما در این مطلب، ترفندهایی برای از بین بردن چندین نوع لکه برایتان نوشته‌ایم که خیلی سریع و راحت بتوانید آنها را از بین ببرید.

لکه چمن
در تابستان خیلی از خانواده‌ها پیک‌نیک می‌روند و روی چمن‌ها بساط چای و غذا راه می‌اندازند. اگر شما هم جزو آنها هستید و بیرون رفتید و در حین بازی، شلوار یا بلوزتان روی چمن کشیده شد و رنگ گرفت، کافی است آن را به مدت 30 دقیقه در آب گرم قرار دهید، روی آن پودر لباسشویی بریزید و بگذارید آنزیم‌ها کار خودشان را انجام دهند. پس از آن لباس را بشویید و آبکشی کنید. به همین راحتی لکه چمن از روی لباس پاک خواهد شد.

لکه بستنی
بستنی قیفی خوردن با اینکه لذت‌بخش است اما مصائب خودش را هم دارد. بستنی وقتی آب می‌شود از کنار قیف‌ پایین می‌ریزد و همه لباس آدم را کثیف می‌کند. اگر دچار چنین مشکلی شدید، سریع آن قسمت را با آب سرد بشویید تا روی لباس خشک نشود. سپس با آب سرد و پودر لباسشویی آن را بشویید. در آخر با آب گرم، آبکشی کنید.

روغن غذا
وقتی روغن غذا روی لباستان می‌ریزد، یک دستمال کاغذی حوله‌ای در محل لکه قرار دهید تا آن را جذب کند. سپس روی آن پودر لباسشویی بریزید و بشویید تا لکه کمرنگ شود. سپس در ماشین لباسشویی بیندازید. یا می‌توانید از مواد شوینده و لکه‌بر برای آن قسمت استفاده کنید و با برس روی محل لک شده بکشید تا کاملا از بین برود.

لکه سس کچاپ
سس هم از دیگر مواد خوشمزه‌ای است که خیلی راحت می‌تواند همه لباس آدم را کثیف کند. وقتی با لذت به همبرگر خود گاز می‌زنید، کچاپ از لای نان بیرون می‌ریزد و لباس تمیز شما را به یک مصیبت بزرگ تبدیل می‌کند. برای از بین بردن لک سس گوجه‌فرنگی، لباس را در آب سرد خیس کنید تا سس جدا شود. اگر همچنان باقی بود، آن را در مخلوط آب و سرکه خیس کنید و سپس در ماشین لباسشویی بیندازید.

لکه کرم ضدآفتاب
روی لکه کرم ضدآفتاب دستمال کاغذی قرار دهید تا چربی آن را جذب کند. سپس با صابون مایع یا مایع شوینده‌ای که حلال روغن است آن را خیس کنید و بشویید.
حذف

لکه سس خردل
زردچوبه‌ای که در سس خردل موجود است لکه زشتی روی لباس ایجاد می‌کند. برای از بین بردل لکه سس خردل، کمی پودر لباسشویی و نصف پیمانه مخلوط سفیدکننده و لکه‌بر را با هم مخلوط کنید و روی لکه بریزید. سپس لباس را بشویید.

گِل و کثیفی
اول لباس را در آب‌گرم خیس کنید. سپس پودر لباسشویی روی آن بریزید و بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس بشویید و آبکشی کنید.

لکه عرق و مام
لباس سفید خود را به دلیل لکه زردی که در اثر مام و عرق زیر بغل به وجود آمده است دور نیندازید. لباس را در آب گرم خیس کنید. روی محل لکه نمک بپاشید بگذارید چند دقیقه بماند و در آخر با سفیدکننده بشویید.

توت فرنگی و انواع بِری
لباس را با آب سرد بشویید. سپس لباس را در تشتی پر از آب داغ قرار دهید. مشاهده خواهید کرد که لکه ها از روی لباس محو می‌شوند.

قهوه سرد
لباس را در آب سرد خیس کنید. روی آن پودر لباسشویی یا لکه‌بر بریزید. اگر قهوه شیر داشته، روی آن صابون ظرفشویی هم بریزید و بگذارید در آبخیس بخورد. سپس آن را بشویید و آبکشی کنید.
 

 

برگرفته از
لکه
لینک کوتاه