رونمایی از جدیدترین اتومبیل Vision GT توسط Dodge

نویسنده:

۰۳:۱۴:۲۷

جدیدترین اتومبیل Vision GT توسط شرکت Dodge ارائه شده که اخیراً یک سری تبلیغ و یک ویدئو که در ادامه می‌بینید برای این اتومبیل با نام SRT Tomahawk Vision Gran Turismo منتشر کرده است. اتومبیل Tomahawk یک اتومبیل اسپرت هیبریدی و تک صندلی است که احتمال دارد به عنوان یکی از محصولات Dodge به تولید انبوه برسد.
یک سری از بخش‌های خاص اتومبیل‌های Vision GT قبلاً در بدنه اتومبیل‌هایی که به تولید انبوه رسیده‌اند، به کار گرفته شده است. پیش‌بینی می‌شود اتومبیل‌های جدید Viper بخش‌هایی از اتومبیل Tomahawk را داشته باشند. کاملاً مشخص است که اساس اتومبیل SRT Tomahawk از اتومبیل‌های Viper گرفته شده است.

 
از بخش‌های جذاب این اتومبیل کانسپت می‌توان به بال چند ردیفی عقب، ۵ لوله خروجی اگزوز و بدنه‌ای خوش‌هیکل از جنس فیبر کربنی اشاره کرد.
البته نام Tomahawk قبلاً توسط Dodge در یک وسیله نقلیه کاملاً متفاوت به کار گرفته شده است. موتورسیکلت Dodge Tomahawk مدل ۲۰۰۳ یک موتورسیکلت کانسپت بود که از یک موتور V10 ۸٫۳ لیتری بهره می‌برد و توانی معادل ۵۰۰ اسب بخار داشت.

این موتورسیکلت علاوه بر قدرت فوق‌العاده زیاد، ۴ چرخ داشت. اگرچه این موتورسیکلت مجوز استفاده در شهرها را نداشت، اما می‌توانستید با پرداخت بیش از پانصد هزار دلار صاحب این موتورسیکلت شوید.
مشخصات فنی اتومبیل SRT Tomahawk Vision GT هنوز منتشر نشده؛ اما به نظر می‌رسد به اندازه موتورسیکلت همنامش شگفت‌انگیز باشد.

تاریخ عرضه این اتومبیل هنوز رسماً اعلام نشده؛ اما احتمالاً به زودی در Gran Turismo 6 رونمایی خواهد شد. در این بازی، این اتومبیل کانسپت توسط اتومبیل‌های کانسپت دیگر مانند Mercedes-Benz AMG، Lexus LF-LC GT، Infiniti GT Vision و پژو Vision GT به چالش کشیده خواهد شد.
 
برگرفته از
Vision GT
لینک کوتاه

دیدگاه