روزانه چند میوه بخوریم؟

نویسنده:

۰۳:۴۵:۳۴

طبق اصول رژیم غذایی فصلی، بدن انسان در فصل‌های گرم‌تر به تدریج درخواست مواد غذایی آب دارتری می‌کند. پس از ماه‌ها مصرف سوپ، یک رژیم غذایی که به میوه‌های تازه اولویت می‌دهد، تغییر فرح‌بخشی است. با این حال افراط در هر چیزی حتی مواد غذایی سالم نیز مطلوب نیست. اگرچه میوه‌ها سرشار از فیبر و مواد مغذی دیگر هستند؛ اما فروکتوزی که در میوه‌ها وجود دارد، همچنان شکر است و اگر بیش‌ازاندازه شکر مصرف کنید، سلول‌های چربی بدن خود را به شدت خوشحال کرده‌اید. با ما همراه باشید تا بگوییم چگونه می‌توان میوه مصرف کرد؛ اما افراط نکرد.

۱- از میوه‌های شیرین کمتر مصرف کنید
هیچ میوه‌ای مضر نیست؛ اما موز و انگور برای کاهش وزن مؤثر نیستند. برای کاهش وزن از این میوه‌ها استفاده کنید: گلابی، توت‌فرنگی، هندوانه و پاپایا یا همان خربزه درختی. این میوه‌ها شاخص گلوکز پایینی دارند و در نتیجه تأثیر کمتری بر روی شکر خون می‌گذارند.

۲- از میوه‌هایی که بزرگ هستند، اجتناب کنید
اندازه موز و سیب طی چندین سال ۲ برابر شده است. در نتیجه به هنگام خرید میوه‌هایی را انتخاب کنید که کوچک‌تر هستند.

۳- روزانه حداکثر ۲ میوه بخورید
روزانه ۲ میوه یا ۲ فنجان میوه بخورید.

۴- اسموتی‌ها را هم جزو میوه‌ها حساب کنید
حتی اسموتی‌های سبزرنگ نیز به اندازه ۴ وعده میوه و ۹۰ گرم شکر دارند. به همین دلیل اسموتی‌هایی را انتخاب کنید که حداکثر ۲ میوه مختلف در آن به کار رفته است.

۵- میوه را به همراه پروتئین مصرف کنید
فیبر موجود در میوه به شما کمک می‌کند جذب شکر توسط بدن را تنظیم کنید. در نتیجه سطح شکر بدن به طور ناگهانی زیاد نمی‌شود. با این حال استفاده از کمی چربی یا پروتئین به همراه میوه، روند جذب شکر را کندتر می‌کند. به همراه میوه کمی مغز میوه، دانه، یک تکه بوقلمون یا گوشت مصرف کنید.

برگرفته از
میوه
لینک کوتاه

دیدگاه