تجهیز یکی از گوشی‌های ZTE به فناوری اسکن چشم

نویسنده:

۰۵:۵۳:۳۹

این به‌روزرسانی باعث می‌شود قابلیت اسکن شبکیه در گوشی Blade S6 فعال گردد. فناوری امنیت بیومتریک یک روند بسیار پرطرفدار در حوزه دستگاه‌های همراه محسوب می‌شود. با این که استفاده از اسکنرهای اثرانگشت در دستگاه‌های همراه بسیار رایج است؛ اما به‌کارگیری فناوری تشخیص چشم به منظور افزایش امنیت یک دستگاه همراه، قابلیت نادری است.

طبق گفته ZTE، گوشی Blade S6 در اواخر ماه ژوئن یک به‌روزرسانی رایگان دریافت خواهد کرد که قابلیت Eyeprint ID آن را فعال می‌کند. گوشی Blade S6 گوشی بزرگ و گران‌قیمتی نیست. این گوشی یک گوشی میان‌رده محسوب می‌شود که دارای اندروید لولی‌پاپ است و قیمت آن حدود ۲۵۰ دلار تعیین شده است.

ما قبلاً قابلیت Eyeprint ID شرکت ZTE را که روی گوشی Grand S3 نصب شده بود، بررسی کرده‌ایم. این قابلیت به نحو احسن کار می‌کند و چند لحظه پس از انجام یک سری تنظیمات کوتاه، فعال می‌شود. این قابلیت با هر بار استفاده، سریع‌تر می‌شود. همچنین سیستم ZTE از نظر حریم خصوصی بسیار حساس است و تمام فایل‌های مربوطه را به جای سرورهای ذخیره کلاد، روی خود دستگاه نگه می‌دارد.

شرکت ZTE قصد دارد در آینده برخی ویژگی‌های دیگر را نیز با استفاده از اسکن شبکیه فعال سازد، مانند افزایش امنیت اپلیکیشن‌ها و احراز هویت پرداخت‌های موبایلی. گوشی Blade S6 از یک دوربین جلوی ۵ مگاپیکسلی استفاده می‌کند و از تراشه Snapdragon 615 شرکت کوآلکام بهره می‌برد. از ویژگی‌های دیگر این گوشی می‌توان صفحه‌نمایش ۵ اینچی با کیفیت ۷۲۰ پیکسل و دوربین عقب ۱۳ مگاپیکسلی آن را نام برد.

هنوز تاریخ دقیق ارائه این به‌روزرسانی اعلام نشده است.

 

برگرفته از
فناوری اسکن چشم
لینک کوتاه

دیدگاه