افزایش سرمایه‌گذاری Softbank در شرکت سازنده بازی Clash of Clans

نویسنده:

۱۱:۳۴:۰۳

شرکت Softbank که یک شرکت مخابراتی ژاپنی است، سهام خود در شرکت Supercell افزایش می‌دهد. شرکت Supercell یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدئویی مختص دستگاه‌های همراه را می‌سازد.

طبق گزارش شرکت Softbank، این شرکت سهام خود در شرکت Supercell را که سازنده بازی Clash of Clans است، به ۷۳٫۲ درصد افزایش داد. تمام جزئیات و شرایط این معامله منتشر نشده است؛ اما طبق گفته Softbank، این شرکت تمام سهام سرمایه‌گذاران خارجی را خریداری کرده و سهم باقی‌مانده به مدیریت و کارمندان شرکت Supercell تعلق دارد. مدیرعامل فعلی شرکت Supercell، Ilkka Paananen، همچنان در سمت مدیرعامل باقی خواهد ماند.
دو سال قبل، شرکت Softbank ۵۰٫۵ درصد سهام شرکت Supercell واقع در فنلاند را به ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد.
این افزایش سرمایه‌گذاری نشان‌دهنده محبوبیت روزافزون Clash of Clans است. این بازی که در سال ۲۰۱۲ ارائه شد، بر روی iOS و اندروید وجود دارد و بازیکنان را در دنیایی مجازی قرار می‌دهد تا یک ارتش بسازند، سربازان را آموزش دهند و به یکدیگر حمله کنند تا امپراتوری‌های دنیای مجازی خود را بسازند. میلیون‌ها نفر هر روز این بازی را انجام می‌دهند و هنوز محبوبیت این بازی کاهش نیافته است.

Paananen در یک مصاحبه با روزنامه فنلاندی Kauppalehti در ماه مارس اظهار داشت شرکت Supercell در سال ۲۰۱۳ حدود ۵۱۹ میلیون یورو و در سال ۲۰۱۴ حدود ۱٫۵ میلیارد یورو درآمد داشته است. سود شرکت Supercell که همان مابه‌التفاوت بین درآمد و سود حاصل قبل از احتساب بهره پول، مالیات و هزینه استهلاک است، در سال ۲۰۱۴، ۵۱۵ میلیون یورو بوده است.
اگرچه بخشی از درآمد و سود شرکت Supercell از طریق بازی‌های دیگری که این شرکت می‌سازد، مانند بازی استراتژیک Boom Beach و یک بازی مزرعه‌داری به نام Hay Day، به دست آمده؛ اما بیشتر موفقیت این شرکت از طریق بازی Clash of Clans به دست آمده است.

احتمالاً همین موفقیت باعث شده تا شرکت Softbank سرمایه خود در شرکت Supercell را افزایش دهد. همچنین چنین موفقیتی باعث می‌شود شرکت‌های علاقه‌مند در حوزه بازی‌های دستگاه‌های همراه سرمایه‌گذاری کنند. به عنوان مثال، ماه سپتامبر گذشته، شرکت مایکروسافت اعلام کرد شرکت رقیب Supercell یعنی Mojang ‌را به قیمت ۲٫۵ میلیارد دلار خریداری کرده است تا امتیاز بازی بسیار محبوب Minecraft را به دست آورد. همچنین شرکت Rovio که در فنلاند واقع شده، امتیاز بازی Angry Birds را به یک امپراتوری تبدیل کرد که شامل یک سری بازی، وسیله تفریحی در پارک، اسباب‌بازی و یک فیلم بلند می‌شود.
حتی شرکت Nintendo که در زمینه بازی‌های قدیمی کنسول‌ها و دستگاه‌های قابل‌حمل فعالیت می‌کند، قصد دارد وارد حوزه بازی‌های دستگاه‌های همراه شود و برخی از بازی‌های معروف خود را به گوشی‌های هوشمند انتقال دهد.

معامله میان شرکت Supercell و Softbank روز جمعه ۲۹ ماه مه کامل شد. طبق گفته Softbank، این سرمایه‌گذاری در Supercell باعث می‌شود شرکت سازنده بازی Clash of Clans، بخش اصلی راهبرد محتوای دستگاه‌های همراه این شرکت باشد.
شرکت Softbank که با همین نام در ژاپن به عنوان اپراتور مخابراتی فعالیت می‌کند، از سال ۲۰۱۳ حدود ۸۰ درصد سهام شرکت Sprint را نیز در اختیار دارد.

 

برگرفته از
Clash of Clans
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “افزایش سرمایه‌گذاری Softbank در شرکت سازنده بازی Clash of Clans”