در آینده درایوهای USB این شکلی خواهند بود!

نویسنده:

۱۱:۰۰:۰۹

از نزدیک به این USB فلش دوطرفه محصول شرکت SanDisk نگاهی بیندازید. نام این شرکت به اندازه شکل و عملکرد این فلش مهم نیست. در واقع قرار است به زودی شاهد تبدیل همه USB‌ها به چنین فلش دوطرفه‌ای باشیم. USB-C، رابط باریکی که در سمت راست می‌بینید، پورت استاندارد جدیدی است که فناوری جهان را در سال جاری به دست می‌گیرد. رابط بزرگ‌تر در سمت دیگر این فلش که هم‌اکنون در دسترس همه افراد قرار دارد؛ اما به سرعت خراب می‌شود، اتصال نوع A نامیده می‌شود و همه ما آن را می‌شناسیم و بیزاریم از اینکه گاهی اوقات آن در جای اشتباه قرار می‌دهیم.
امروز با Jared Peck، مدیر شرکت SanDisk در کامپیوتکس (نمایشگاه کامپیوتری که هر سال در کشور تایوان برگزار می‌شود) صحبت کردیم و وی در مورد چالش‌های صنعت لوازم جانبی برای تغییر رابط A به C در فلش توضیح داد. SanDisk یکی از شرکت‌هایی است که USB-C را به عنوان USB آینده پذیرفته است، اما این شرکت معتقد است در حال حاضر، زمان مناسبی برای ساخت و فروش لوازم جانبی با رابط USB-C نیست. هدف از دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی مانند فلش درایوها به حداکثر رساندن سازگاری آن‌ها با دستگاه‌های مختلف است؛ شما به احتمال زیاد درایوی می‌خواهید که می‌تواند به گوشی، کامپیوتر رومیزی و مک‌بوک براق و جدیدتان وصل شود.
در حال حاضر درایوهای USB دو طرفه مشابهی که به خوبی با Micro USB ارتباط برقرار می‌کنند، وجود دارد؛ اما این‌ درایوها تنها برای مجموعه محدودی از کاربران مناسب هستند. این نوع از USB نوع-A به همراه USB نوع-C تنها برای گوشی همراه، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوترهای رومیزی نیست؛ بلکه یک پل ارتباطی بین گذشته و آینده نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل، تعداد زیادی از این نوع فلش وجود دارد. شرکت SanDisk از USB فلش دوطرفه ۳۲ گیگابایتی در MWC در ماه فوریه رونمایی کرد و در حال حاضر آن را در سایت آمازون به قیمت ۳۹٫۹۹ دلار به فروش گذاشته است.

 

برگرفته از
USB
لینک کوتاه

دیدگاه