طراحی سیستم ردیابی هواپیماهای بدون سرنشین توسط ناسا و Verizon

نویسنده:

۰۲:۴۴:۰۶

طبق اسناد و مدارک به‌دست‌آمده توسط Guardian، شرکت Verizon و ناسا قصد دارند با همکاری یکدیگر، یک سیستم برج مخابراتی طراحی کنند تا بتوانند هواپیماهای بدون سرنشین غیرنظامی و تجاری در آمریکا را ردیابی نمایند. بر اساس توافق‌نامه‌ای که سال گذشته به امضا رسیده است، ناسا با استفاده از رادار، ماهواره‌ها یا سیگنال‌های تلفنی، یک سیستم مدیریت ترافیک هوایی برای ردیابی هواپیماهای بدون سرنشین ایجاد خواهد کرد. این سازمان فدرال، تابستان امسال فرآیند تست این سیستم را آغاز خواهد کرد. این در حالی است که شرکت Verizon قصد دارد تا سال ۲۰۱۷، راهی برای نظارت بر هواپیماهای بدون سرنشین در شبکه تلفنی خود ایجاد کند و امیدوار است که این فناوری را تا سال ۲۰۱۹ به سرانجام برساند. طبق گزارش Guardian، شرکت گوگل و آمازون نیز توافق کرده‌اند تا به تست این سیستم ناسا در مرکز تحقیقات Ames واقع در کالیفرنیا کمک کنند.

این پروژه ۵۰۰٬۰۰۰ دلاری با هدف تسهیل پرواز امن برای هواپیماهای بدون سرنشین تجاری و غیرنظامی ایجاد شده است. همچنین این پروژه فناوری را اجرا خواهد کرد تا هواپیماهای بدون سرنشین را از مناطق حساس مانند کاخ سفید دور نگه ‌دارد. این سیستم می‌تواند به اپراتورها اجازه دهد که هواپیماها را در صورت بروز آب‌وهوای نامساعد، بنشانند و برای جلوگیری از بروز تصادف، ترافیک هوایی را مدیریت کنند. سازمان هواپیمایی فدرال (FAA) هنوز مقررات تصویب‌شده‌ای برای هواپیماهای بدون سرنشین پیاده‌سازی نکرده است، اما قوانین پیش‌نویسی که اوایل سال جاری منتشر شد، هواپیماهای بدون سرنشین کوچک را به پرواز در ارتفاع زیر ۵۰۰ فوت و تنها در طول ساعات روز ملزم می‌کند. همچنین این قوانین، سرعت این هواپیما‌ها را نیز به ۱۰۰ مایل در ساعت محدود می‌کند.

امضای این توافق‌نامه توسط ناسا نشان می‌دهد که شرکت‌های تلفن همراه مانند AT & T و Verizon در یک کارگاه آموزشی در سیستم اکتشافی آژانس شرکت کرده‌اند، اما Verizon تنها شرکت مخابراتی است که استفاده از شبکه برج‌های مخابراتی خود را پیشنهاد داده است. گوگل و آمازون نیز که هر دو برنامه‌های خود را برای هواپیماهای بدون سرنشین دارند، در این پروژه شرکت دارند. گوگل ۴۵۰٫۰۰۰ دلار برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها از فرآیند تست Project Wing و برای تست اتومبیل‌های خودران خود در Ames اختصاص داده است. آمازون ۱٫۸ میلیون دلار برای تست هواپیماهای بدون سرنشین Prime Air که مختص تحویل کالا هستند و کمک به توسعه این سیستم هزینه کرده است.
 

برگرفته از
هواپیماهای بدون سرنشین
لینک کوتاه

دیدگاه