دستیابی به ۵۲۶ اسب بخار توسط Shelby GT350R Mustang

نویسنده:

۰۴:۲۱:۳۰


 
شرکت فورد ویدئوی جذاب و جدیدی از اتومبیل GT350R منتشر کرده که این اتومبیل را در حین دستیابی به توان ۵۲۶ اسب بخار نشان می‌دهد.
صدایی که از موتور V8 این اتومبیل در ویدئو شنیده می‌شود، هیجان‌انگیز است. موتور ۵٫۲ لیتری این اتومبیل، توان شگفت‌انگیز ۵۲۶ اسب بخاری و گشتاور ۴۲۹ پوند بر فوتی دارد. موتور V8 این اتومبیل که به ازای هر لیتر سوخت، ۱۰۲ اسب بخار توان تولید می‌کند، در صدر بسیاری از فهرست‌ها قرار می‌گیرد.

مهندس ارشد Ford Performance، Jamal Hameedi، می‌گوید: «برنامه Shelby GT350R با یک هدف مشخص آغاز شد و آن هدف، تولید متعادل‌ترین، چابک‌ترین و سرزنده‌ترین Mustang در بخش تولید بود. هر تغییری که در این اتومبیل اعمال شده، به دلیل تأمین نیازهای اساسی یک موتور قدرتمند و پاسخگو ایجاد شده است. موتور V8 صفحه مسطح، ۵٫۲ لیتری با دمش طبیعی تمام هدف‌های موردنظر ما را محقق کرده است؛ توان بالا، منحنی گشتاور وسیع، عکس‌العمل اختناق تهاجمی و وزن سبک».

این موتور نه تنها قدرتمند، بلکه پیشرفته نیز هست. طراحی این موتور مسطح منحصربه‌فرد، تنها در اتومبیل‌های اسپرت و برتر اروپایی وجود دارد و انحنای گشتاور طوری تنظیم شده که ۹۰ درصد توان را بین ۳۴۵۰ دور در دقیقه تا ۷۰۰۰ دور در دقیقه فراهم آورد. همچنین این موتور از یک جعبه‌دنده ۶ دنده دستی با قاب آلومینیومی بهره می‌برد که مختص این اتومبیل طراحی شده است.
این اتومبیل قرار است پاییز سال جاری در نمایندگی‌های فورد حضور داشته باشد.
برگرفته از
Shelby GT350R Mustang
لینک کوتاه