رونمایی از سرویس Andorid Pay توسط Google

نویسنده:

۱۲:۰۹:۱۹

سرویس Android Pay امکان پرداخت های درون برنامه ای و مبتنی بر NFC را برای گوشی های هوشمندی فراهم می کند که سیستم عامل اندروید نسخه KitKat به بعد را دارند. این سرویس در بیش از 700 هزار منطقه جغرافیایی در ایالات متحده برقرار است و برای بسیاری از شرکت ها، برنامه های مشتریان وفادار و تخفیف های ویژه به صورت اتوماتیک در صندوق های پرداخت فروشگاه ها بر روی گوشی های مشتریان اعمال می شود.
 
در آخرین نسخه اندروید (Android M) از احراز هویت اثر انگشتی نیز به صورت استاندارد پشتیبانی شده است و کاربران می توانند رمز گوشی را اثر انگشت خود قرار دهند و با استفاده از دستگاه اسکنر NFC تراکنش های آنی انجام دهند. علاوه براین، رابط های برنامه نویسی فراهم شده در Android Pay، امکان قراردادن تکنولوژی احراز هویت اثرانگشتی در داخل اپلیکیشن ها برای توسعه دهندگان را ایجاد کرده است. بنابراین مشتریان می توانند با ثبت اثر انگشت خود فرایند خرید را کامل نمایند.
مشتریان شرکت های پرداختی ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس و دیسکاور یک حساب مجازی و اطلاعات کارت خود را در این سرویس ثبت می کنند. از اطلاعات ثبت شده برای پردازش پرداخت ها استفاده می شود و این یعنی دیگر فروشگاه ها به اطلاعات کارت های مشتریان خود دسترسی نخواهند داشت. کاربران می توانند سرویس Android Pay را از طریق اپلیکیشن گوگل و یا اپلیکیشن بانک خود فعال کنند.
 
بانک های USAA و US Bank اولین بانک هایی هستند که از Android Pay پشتیبانی می کنند و قابلیت احراز هویت اثر انگشتی را در اپلیکیشن خود به کار می برند.
ویکارم پارخ، معاون رئیس توسعه کارت های اعتباری در بانک USAA در این خصوص می گوید: «ما متعهد هستیم که تجربیاتی ساده و امن برای مشتریان و اعضای بانک رقم بزنیم. بنابراین به سرعت کارت های خود را با سرویس Android Pay یکپارچه خواهیم کرد.»
در این میان، شرکت گوگل از مزایای معامله اخیر خود (خرید شرکت Soft Card)، برای حصول اطمینان از این موضوع استفاده می کند که هر گوشی اندرویدی از طریق اپراتور AT&T و Verizon پشتیبانی شود.
 
دیو بورکه، مسئول بخش مهندسی در گوگل می گوید: «ما معتقدیم مدل مشارکتی مشابه، دلیل رشد سیستم عامل اندروید از هفت سال پیش تاکنون بوده است. این سیستم عامل بیش از یک میلیارد کاربر دارد و به همین ترتیب Android Pay نیز موفق خواهد بود.»
وی افزود: «ما با شبکه های پرداختی، بانک ها و توسعه دهندگان، همکاری نزدیکی داریم و می توانیم پرداخت های موبایلی را برای کاربران اندروید در سراسر جهان ارائه کنیم. به طوری که به صورت موازی با نسخه Android M در سال جاری راه اندازی شود.»
 
پس از شروع نادرستی که شرکت گوگل در حوزه پرداخت داشت، این بار امیدوار است سرویس Android Pay بتواند در مبارزه با اپل موفق شود. شرکت اپل چنین سرویسی را سال گذشته رونمایی کرد و با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.
با این حال، یک مشکل احتمالی که شرکت گوگل با آن روبرو خواهد بود، سامسونگ است که به زودی با کیف پول موبایلی خود، که حاصل همکاری با شرکت LoopPay است، آب را کمی گل آلود می کند.
 
از سوی دیگر، شرکت گوگل، استفاده از سرویس پرداخت در YouTube را نیز تایید کرده است. قرار است برای ویدئوهای تبلیغاتی موجود بر روی YouTube دکمه خرید قرار گیرد و در سراسر موتور جستجوی گوگل نمایش داده شود. این حرکت در مقابل سرویس خرید آنلاین با یک کلیک در کسب و کار آمازون انجام می گیرد.
برگرفته از
Andorid Pay
لینک کوتاه