ساخت روبات میمون جهت مأموریت‌‏های امداد توسط ناسا

نویسنده:

۰۵:۲۱:۴۸

در این دوره مسابقه ناسا با معرفی روبات میمون شرکت می‌‏کند.
این مسابقه با هدف جلب مخترعان و سازندگان روباتی است که بتواند در مناطق مصیبت زده‌‏ای که برای انسان، مانند راکتورهای هسته‌‏ای فوکوشیما که برای ورود انسان بیش از حد خطرناک است، بروند و برای انجام کارهایی چون جستجو، نجات، و وظایف پاکسازی مورد استفاده قرار گیرند.
 
در یک دوره شبیه سازی مانع، روبات در عرض یک ساعت باید مدل ساختگی مأموریت نجات را کامل کند. این مأموریت شامل رانندگی و ایجاد سوراخ‌‏هایی در دیوار و ایجاد دریچه، و انجام «یک کار مخفی» است.
آزمایشگاه «Jet Propulsion» ناسا، دارای تجارب زیادی در ساخت انواع روبات چون مریخ نورد اکتشافی دارد. این بار با روبات میمون در این مسابقه شرکت می‌‏کند.
این روبات با نام « RoboSimian» مجهز به چهار اندام است که هر کدام هفت مفاصل با نیروی گشتاور یک کامیون فورد مدل « F-150 » است؛ با این تفاوت که بر خلاف اتومبیل  هنوز نیاز دارد از راه دور توسط یک انسان کنترل شود.
 
روبات میمون با وزنی حدود ۱۰۸ کیلوگرم نوآوری جدید مخترعان در زمینه‌‏ی ساخت روباتیک نجات، جهت انجام مأموریت‌‏های امداد و نجات است.
روبات با داشتن قابلیت کوچک شدن گزینه‌‏ای مناسب برای کمک به انسان در مکان‌‏هایی است که دسترسی افراد به آن کم است.
گفته می‌‏شود محققان در دانشگاه استانفورد روباتی مانند سوسک با وزن تنها ۱۲ گرم ساختند که می‌‏تواند اشیائی با هزاران بار بیشتر از وزن خود را بکشد.
برگرفته از
روبات میمون
لینک کوتاه