طراحی‌های مدرن آشپزخانه

نویسنده:

۱۱:۲۳:۰۹

این خانه توسط دکوراتوری به نام «ری بوث» طراحی شده است و در نشویل در ایالت تنسی قرار دارد. برای طراحی جزیره آشپزخانه از سه لوستر آویز بهره گرفته شده است که علاوه بر تامین نور، موجب زیبایی بیشتر فضا نیز شده است.
نکته قابل در طراحی این آشپزخانه، سرامیک‌های مربعی و سیاه‌وسفید است که به صورت شطرنجی در کف کار شده است. این آپارتمان که در پاریس قرار دارد، تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است.
«جیمی دراکه» جزیره این آشپزخانه را به صورت کاملا خاص و مدرن طراحی کرده و ساخته است. بدنه طلایی زیر کانتر در ترکیب با رنگ توسی و مشکی که در همه فضای این آپارتمان غالب است، کاملا خودنمایی می‌کند. برای ایجاد تنوع نیز صندلی‌های چرمی به رنگ بنفش برای آن در نظر گرفته شده است.
این آشپزخانه طراحی کاملا مینیمال دارد و همه قفسه‌ها، کابینت‌ها و یخچال و مایکروفر درون دیوار کار شده‌اند و با درب‌های چوبی و فلزی روی آنها پوشانده شده تا یکدست بودن طراحی کاملا حفظ شود. سینک ظرفشویی نیز روی کانتر جزیره آشپزخانه کار شده است. بزرگ و پهن بودن کانتر این مزیت را دارد که علاوه بر انجام کارهای آشپزی، میز غذاخوری نیز به حساب می‌آید.
این آشپزخانه فوق‌العاده زیبا طراحی شده است. سبک آن روستیک است و همه تابه و قابلمه‌های مسی در بالای اجاق گاز هیزمی از سقف آویزان شده‌اند. یک گاز رومیزی نیز روی کانتر قرار دارد و از همان فضا به عنوان میز غذاخوری هم استفاده می‌شود.
این آشپزخانه با فضای ناهارخوری یکی شده و طراحی کاملا مینیمال چوبی با دو رنگ سفید و رنگ خود چوب دارد.
این آشپزخانه با اینکه فضای بسیار کوچکی دارد اما جزیره کوچکی در وسط آن کار گذاشته شده است تا هم کارهای آشپزی روی آن انجام شوند و هم به عنوان میز غذاخوری از آن استفاده شود.
این آشپزخانه به سبک دهه 1970 میلادی ساخته شده است. لوستری که برای بالای میز ناهارخوری آن در نظر گرفته شده است کاملا عتیقه است. این آپارتمان در ایتالیا واقع شده است.
طراح این آشپزخانه «اندرو فیشر» است و این آپارتمان در مکزیک واقع شده است. طراحی آن نیز با کابینت‌هایی از جنس گردو است که مانند کمدهای قدیمی و کلاسیک هستند.
این آشپزخانه طوری طراحی شده که در مرکز خانه قرار دارد. از هر دو طرف به اطراف سالن راه دارد و کانتر آن پهن انتخاب شده تا همه کارهای آشپزخانه روی آن انجام شود. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، به جای لوستر از چراغ‌های رومیزی استفاده شده است تا نوآوری را به فضای خانه هدیه کند.
 

 
برگرفته از
آشپزخانه
لینک کوتاه

دیدگاه