کراس‌اور فراری

نویسنده:

۰۲:۲۹:۱۴

مدیرعامل Fiat-Chrysler، Sergio Marchionne، اخیراً وعده داد که شرکت فراری همانند پورشه رفتار نخواهد کرد و با ارائه یک سدان چهار در و یک کراس‌اور، به دنبال ارائه حجم خواهد بود. با این حال، طبق گزارش رسانه‌های ایتالیایی، شرکت فراری واقعاً قصد دارد یک کراس‌اور در اواخر دهه ۲۰۰۰ ارائه دهد.

در آن زمان، شرکت فراری در مراحل اول تولید یک مدل مختص خانواده‌ها بود؛ اتومبیلی که بیش از سایر مدل‌های فراری کاربردی است و می‌تواند به صورت مستمر در زندگی روزمره، حتی در مناطقی که زمستان سختی دارند، به کار گرفته شود. خانه طراحی Italdesign Giugiaro وعده این پروژه را از فراری گرفت و یک ماکت در اندازه واقعی ارائه کرد که همانند یک کراس‌اور بلند و دو در به نظر می‌رسید. این اتومبیل ماکت F151 نامیده شد و به دلیل بخش‌هایی همچون چراغ‌های باریک و کشیده جلو، پهلوهای تندیسی و چراغ‌های گرد عقب، به عنوان یک اتومبیل فراری قابل‌شناسایی بود.

این طرح پیشنهادشده از سوی Giugiaro رد شد و شرکت فراری به جای این طرح، اتومبیل FF را که توسط Pininfarina طراحی شده بود، در سال ۲۰۱۱ ارائه کرد. اتومبیل FF کراس‌اور نبود و مطمئناً به منظور خارج شدن از قالب فراری طراحی نشده بود. با این حال، این اتومبیل نقطه عطفی در تاریخ شرکت فراری محسوب می‌شود؛ زیرا دیفرانسیل تمام چرخ بود و ظرفیت آن برای ۴ سرنشین طراحی شده بود.
اتومبیل کانسپت F151 تا همین اواخر پنهان باقی ماند؛ اما رئیس سابق فراری،Luca di Montezemolo، اشاره کرده بود که یک اتومبیل مختص جاده‌های ناهموار و ساخت Modenese طراحی شده بود. وی در این رابطه گفته بود: «Marchionne قصد داشت یک اتومبیل باری بسازد؛ اما من وی را منصرف کردم».
این اتومبیل ماکت در حال حاضر توسط یکی از کلکسیونرهای ناشناس فراری در ایتالیا خریداری شده است.


 

برگرفته از
کراس‌اور فراری
لینک کوتاه

دیدگاه