موبیرو حامی اپ تلنت

نویسنده:

۱۲:۵۵:۲۶

اولین نشست خبری مسابقات برنامه نویسی اپ تلنت با حضور اصحاب رسانه و برگزار کنندگان این مسابقات (موبیرو و همراه اول) روز سه شنبه 19 خرداد ماه 94 در سالن همایشهای هتل رامتین برگزار شد. در این نشست شیوه برگزاری این مسبقات و نحوه داوری آثار تشریح شد.

جابری پور، روابط عمومی موبیرو، هدف اصلی اپ تلنت را حمایت از برنامه نویسانی دانست که تاکنون نتوانسته اند ایده های کاربردی خود را عملی کنند. وی این مهم را بعنوان اصلی ترین انگیزه هم برای شرکت کنندگان و هم برای برگزارکنندگان این مسابقه برشمارد و در ادامه گفت از این طریق میتوانیم در عصر تکنولوژی و ارتباطات گامی موثر در جهت پیشرفت بیشتر در این حوزه برداریم.
شکوری، نماینده مسابقات اپ تلنت در شرکت موبیرو نیز ایده اولیه مسابقات اپ تلنت را الهام گرفته از پتانسیلهای بکر موجود در فضای برنامه نویسی ایران و همچنین کمبود برنامه های فارسی منطبق با سلایق و نیازهای بومی مطرح کرد و افزود: « امید است که با ایجاد فضای رقابت سالم و با گرد هم آوردن جامعه برنامه نویسان اندروید، بتوان از پتانسیلها و استعدادهای موجود در بازار برنامه نویسی کشور بهره جست. »

وی در ادامه گفت: « استقبال برنامه نویسان و ایده پردازان از این دوره مسابقات بسیار چشمگیر بوده و حدود 1000 نفر در این مسابقه شرکت کرده اند. مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات 4 تیر ماه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و نتایج نهایی طی این مراسم اعلام عمومی خواهد شد. گزارش زنده از مراسم در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و سعی بر آن خواهد بود که امکان پخش زنده از طریق وبسایت نیز برای مراسم فراهم شود. همچنین به علت استقبال گسترده و پتانسیلهای موجود در این حوزه، برنامه ریزی برای دوره های بعدی مسابقه نیز صورت گرفته است.»
وی درباره نحوه داوری آثار گفت: «آثار، بر اساس معیارهای تخصصی برنامه نویسی و قابلیتهای تجاری سازی مانند میزان نوآوری، نحوه پیاده سازی و کارآیی و نجربه کاربری، نحوه تشخیص نیاز یا خلق نیازهای جدید، کیفیت و جذابیت، و عواملی از این دست توسط تیم حرفه ای و متمرکز مسابقه و نیز اساتید دانشگاه تهران بررسی میشوند.»

وی خاطر نشان کرد به منظور تجاری سازی آثار برگزیده، با صاحبان آثار و توسعه دهندگان مذاکره خواهد شد. مالک معنوی ایده ها و اپلیکیشنها همواره صاحبان ایده و اثر هستند.
در پایان بهنام برنا عضو هیئت مدیره شرکت موبیرو شرحی از فعالیت های این شرکت ارائه داد. موبیرو شرکتی فعال در زمینه ارائه خدمات موبایلی است که با اتکا به تیم جوان و خلاق و با بررسی نیازهای جامعه در طول فعالیت خود به پیشرفت چشمگیری دست یافته است. عمده فعالیتهای موبیرو در زمینه سرویسهای پیامکی، سرویسهای چند رسانه ای و اپلیکیشنهای موبایلی می باشد.

برنا، تفاوت مسابقات برنامه نویسی اپ تلنت با دیگر مسابقات را تیم برگزارکننده متمرکزی دانست که اجرا و کلیه هماهنگیهای مسابقه را برعهده دارند. این تیم با نیروی جوان و خلاق و همچنین فعال در حوزه تلکام و برنامه نویسی سعی بر آن دارد که مسابقات را با مشارکت و همراهی همراه اول به بهترین و شفاف ترین نحو ممکن برگزار کند. این تیم از حمایت حامیانی همچون بزرگترین اپراتور همراه، همراه اول، و دانشگاه تهران برخوردار است. تیم برگزارکننده مسابقه به دنبال تشکیل اجتماعی (community) از توسعه دهندگان است که فرآیند تعامل، اطلاع رسانی و همکاریهای آتی را برای آنها تسهیل کند. برنا در آخر افزود: «جوانان ایرانی استعدادهای درخشانی در زمینه برنامه نویسی دارند؛ هدف اصلی ما از برگزاری مسابقات اپ تلنت این است که با گرد هم آوردن این دسته افراد زمینه ای فراهم کنیم تا با هم اندیشی و تعامل بیشتر، بتوانند ایده های خود را عملی ساخته و متناسب با نیازهای جامعه در این مسیر گام بردارند.»
 
 
 
 

 
برگرفته از
AppTalent
لینک کوتاه