کارگران ساختمانی روباتیک هم ساعت نهار می‌خواهند!

نویسنده:

۰۹:۱۸:۵۷

حالا یک هنرمند عکاس با نام فردی وینزل دوباره سراغ این عکس کلاسیک قدیمی آمده و با تخیل خلاق خود، جلوه و نمود دیگری از آن را خلق کرده است.
 
در تصویر بازسازی شده فردی وینزل، باز هم تیر آهنی یک آسمانخراش به نمایش در آمده که اینبار به جای انسانها، روباتهای انسان‌نما نقش کارگران ساختمانی را بر عهده گرفته‌اند. و البته این تصویر مشخص می‌کند حتی روباتها هم به زمان استراحت و ساعت نهار نیاز دارند. در این عکس که We Built This City – 2015 Remake یا «ما این شهر را می‌سازیم – بازسازی ۲۰۱۵» نامگذاری شده، هنوز هم شغل کارگران ساختمانی سخت و خطرناک به تصویر کشیده شده و هنوز هم بیننده نگران سقوط احتمالی این کارگران فلزی از بالای برج است.
عکس «نهار بر فراز آسمانخراش» در سال ۱۹۳۲ هنگام ساخت یکی از برج‌های عظیم مجموعه ساختمانی راکفلر نیویورک (۱۹ ساختمان اداری و تجاری در محله منهتن) گرفته شده است. در این عکس ۱۱ کارگر ساختمانی بدون هیچ حفاظ ایمنی، مشغول صرف نهار روی یک تیر آهنی در ارتفاع ۲۵۶ متری زمین هستند. پیش از این هم صدها بازسازی تصویری و هزاران آگهی تبلیغاتی در سراسر جهان این عکس مشهور را دستمایه الهامات خود قرار دادند که با اندکی جستجو در اینترنت می‌توانید آنها را ببینید.
 
برای مثال سایت gunaxin در حرکتی جالب به مناسبت روز ملی آسمانخراش در آمریکا، مجموعه‌ای از این تصاویر را جمع‌آوری کرده که در ادامه می‌توانید برخی از آنها را ببینید:
 
 

 
برگرفته از
نهار بر فراز آسمانخراش
لینک کوتاه

دیدگاه