روباتی که با استاد شمشیربازی به رقابت می‌پردازد!

نویسنده:

۰۹:۱۷:۲۶

به زودی شاهد ارتشی از روبات‌های سامورایی خواهیم بود. یک ویدئو که اخیراً توسط یک شرکت فعال در حوزه تجهیزات صنعتی به نام Yasakawa منتشر شده، یکی از بازوهای روباتیک MOTOMAN-MH24 این شرکت را نشان می‌دهد که حرکات یک استاد رکورددار شمشیربازی سبک Iaijytsu به نام Isao Machii را تقلید می‌کند.

این شرکت برای نمایش قابلیت‌های این روبات، یک سری حسگر حرکت روی بدن Machii قرار داد و حرکات وی را به هنگام بریدن اشیاء با شمشیرش به صورت سه‌بعدی اسکن کرد. سپس این اطلاعات تجزیه‌وتحلیل و در بازوی روباتیک برنامه‌نویسی شد. این امر به بازوی روباتیک اجازه داد حرکات Machii را دقیقاً تکرار کند. دقت تقلید حرکات توسط بازوی روباتیک را در ویدئوی زیر می‌توانید ببینید.
این روبات در تعدادی از چالش‌های پیچیده مانند برش‌های زاویه‌دار و برش طولی لوبیای سبز با Machii رقابت می‌کند و موفق می‌شود تمام حرکات را با دقت و سرعت بی‌نظیری انجام دهد.

این روبات در مرحله آخر که هزاران برش نام دارد، بهتر از Machii عمل می‌کند. این مرحله یک مرحله استقامتی است که در آن باید هزاران نی را ببرند. در این مرحله مشاهده می‌کنید که Machii در حال عرق ریختن و خسته است؛ اما روبات آماده برش هزاران نی دیگر به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که Machii فردی است که رکورد برش میگوهایی را دارد که با سرعت ۸۰ مایل در ساعت در پرواز بودند. وی همچنین رکورد برش توپ لاستیکی که با سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت در هوا حرکت می‌کرد را دارد.

طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت این شرکت، روبات MH24 در ابتدا برای اهداف صنعتی مانند سرهم کردن، توزیع، نگه‌داشتن مواد و بسته‌بندی طراحی شده بود. حالا متوجه می‌شویم که وی می‌تواند کارهایی فراتر از آنچه ذکر شد، انجام دهد.
اگرچه این بازوی روباتیک دقیقاً حرکات Machii را تقلید می‌کند؛ اما مطمئناً قبل از آن به یک سری تغییرات و تمرینات نیاز داشته است.

 
برگرفته از
شمشیربازی
لینک کوتاه