محققان می‌‏گویند کشاورزی ارگانیک از کشاورزی سنتی سودآورتر است

نویسنده:

۰۸:۳۳:۰۱

محققان دریافتند که برخلاف تصور عموم، از آنجاییکه کشاورزان ارگانیک حدود ۲۲ تا ۳۵ درصد حق العمل بیشتری از محصول خود پرداخت می‌کنند، نشان می‌دهد که سود بیشتری از محصولات خود دارند.
نتیجه‌ی این مطالعه که بر روی ۵۵ محصول مختلف، در ۱۴ کشور از ۵ قاه جهان صورت گرفته، در نشریه‌ی مجموعه مقالات آکادمی علوم منتشر شده است.
«دیوید کرودر» و «جان ریجانولد»، دو محقق این مرکز، هزینه‌‌ و درآمد در کشاورزی سنتی و ارگانیک را براساس دلار در هر هکتار زمین مقایسه کردند.
اگرچه کشاورزی ارگانیک معمولاً هزینه‌‌ی بیشتری صرف نیروی کار می‌کند، عدم پرداخت پول برای استفاده از آفت‌کش‌ها و کود شیمیایی باعث می‌شود که هزینه‌ها در دو نوع کشاورزی به یک اندازه باشد.
 
آن‌‏ها همچنین دریافتند که زمانی‌که زمین کشاورزی برای کشت محصولات ارگانیک ۱۰ تا ۱۸ درصد کمتر از زمین کشاورزی معمولی بوده است، کشاورزان ارگانیک با پرداخت ۵ تا ۷ درصد هزینه بیشتر سود مشابهی به دست آورند.
در واقع کشاورزان ارگانیک محصولات خود را معمولا ۲۹ تا ۳۲ درصد گران‌‏تر می‌‏فروشند و این سودآوری بیشتری را در پی دارد.
قابل ذکر است که کشاورزی ارگانیک دارای مزایای زیست محیطی از جمله، جلوگیری از فرسایش خاک و یا ورود کود‌های شیمیایی به آب‌های زیرزمینی است که سودهایی است که خیلی از مشتریان حامی محیط زیست حاضرند بهای آن را بپردازند.
 
کرودر و ریجانولد معتقدند که نتایج به‌دست آمده باید کشاورزان را به روی آوردن به سمت کشاورزی ارگانیک تشویق کند.
محققان می‌گویند که فقط استفاده‌ی ۱ درصد از زمین‌های کشاورزی جهانی برای تولید ارگانیک، باعث گشترش این صنعت می‌شود. علاوه بر این با توجه به مزایای زیست محیطی کشاورزی ارگانیک می‌توان سهم بیشتری در سلامت محیط زیست در جهان داشت.
برگرفته از
کشاورزی ارگانیک
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “محققان می‌‏گویند کشاورزی ارگانیک از کشاورزی سنتی سودآورتر است”
  1. با سلام خدمت دوستان
    لطفا در مورد ثبت محصولات ارگانيك يا روش اخذ و تهيه مجوز توليد محصولات ارگانيك توضيحي ارائه كنيد.
    باتشكر از زحمات شما