با ما به تماشای زیباترین پنجره‌های اروپا بیایید

نویسنده:

۱۲:۳۵:۱۶


معماری در فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف با هم فرق دارد. البته در طول تاریخ نیز تغییرات بسیار زیادی داشته و دایم در حال بهتر و زیباتر شدن است. ما در این مطلب، مجموعه‌ای از زیباترین طراحی‌های پنجره را برایتان گرد آورده‌ایم که واقعا زیبا هستند و ارزش دست‌کم یکبار دیدن را دارند. البته جا دارد اشاره کنیم، در این مطلب از کشور خودمان ایران هیچ تصویری نداریم و بیشتر به معماری‌های کشورهای ایتالیا و پرتغال پرداخته شده است.
 
Venice (ونیز)
ونیز یکی از زیباترین شهرهای دنیا است و دیدنی‌های بسیاری دارد. یکی از دیدنی‌های این شهر رویایی، پنجره ساختمان‌های آن است. ونیز، جزیره‌ای در شمال ایتالیا است و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است. تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد. شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیون‌ها نفر از سر تا سر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند.

Ericeira (اریسی‌یرا)
اریسی‌یرا یک شهر ساحلی در کشور پرتغال است و در فاصله ۳۵ کیلومتری از لیزبون قرار دارد. این شهر بسیار کوچک و کم جمعیت است اما به دلیل جاذبه‌های طبیعی، سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

Burano (بورانو)
بورانو، جزیره‌ای در شمال ایتالیا است. این جزیره شبیه ونیز است و ۷ کیلومتر بیشتر هم با ونیز فاصله ندارد. راه‌های ارتباطی در این جزیره، پل‌های متعدد هستند.

Evora (اوورا)
اوورا نیز یکی از شهرهای کشور پرتغال است که علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و باستانی، معماری‌های بسیار زیبایی نیز دارد.

The Alps (آلپ)
نام کوه‌های آلپ را حتما شنیده‌اید. رشته کوه‌های آلپ در مرکز اروپا واقع شده‌اند و بلندترین قله آن مون بلان است که با بلندای ۴۸۱۰ متر در میان کشورهای فرانسه، ایتالیا و سوئیس جای گرفته است. منطقه آلپ نیز از دیگر مناطق بسیار دیدنی دنیا است که علاوه بر طبیعت خیره‌کننده و چشم‌اندازهای حیرت‌آور، خانه‌های آنجا معماری زیبایی نیز دارند.

Albufeira (آلبوفیرا)
آلبوفیرا یکی از شهرستان‌های کشور پرتغال است و از اماکن گردشگری این کشور است. نام این شهر به معنای دریاچه است.

Guimaraes (گویمارائس)
شهر گویمارائس، در گویمارائس در کشور پرتغال واقع شده‌است. این منطقه در تاریخ ۲۳ ژوئن ۱۸۵۳ به عنوان شهر شناخته شد.

Lisbon (لیسبون)
لیسبون، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال است. این شهر مدرن، وسعت بسیاری دارد و از لحاظ مختلف اهمیت فراوانی یافته و به‌عنوان دومین قطب اقتصادی در شبه‌جزیرهٔ ایبری پس از مادرید مطرح است. این شهر بیش‌ترین ثروت کشور پرتغال را در خود ذخیره کرده و از شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا محسوب می‌شود؛ به‌طوری که ۴۵ درصد از کل تولیدات کشور به این ناحیه اختصاص دارد.

Porto (پورتو)
این شهر، که اکثر آن بر کرانهٔ شمالی رود دورو، نزدیک به اقیانوس اطلس، واقع شده است، مرکز «استان پورتو» و دومین شهر بزرگ پرتغال است. پورتو پس از لیسبون، از مراکز مهم اقتصادی کشور پرتغال است.

Sesimbra (سزیمبرا)
سزیمبرا نیز یکی از شهرهای کشور پرتغال است.

Trento (ترنتو)
تْرِنْتو، مرکز منطقهٔ ترنتینو آلتو آدیجه و نیز مرکز استان ترنتو در شمال ایتالیا است. این شهر در درهٔ رودخانهٔ آدیجه قرار گرفته‌است.

 
برگرفته از
زیباترین پنجره‌های اروپا
لینک کوتاه