۵ فناوری شگفت‌انگیز در مدل ۲۰۱۶ اتومبیل BMW 7 Series

نویسنده:

۰۲:۰۶:۰۰


با توجه به ویژگی‌هایی همچون سیستم تعلیق هوایی که سطح خود را تنظیم می‌کند، چراغ‌های لیزری جلو یا دسته‌های صندلی مجهز به سیستم گرم‌کننده، ظاهراً این اتومبیل زمان زیادی را در آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه شرکت BMW در شهر مونیخ سپری کرده است. با این حال، این ویژگی‌ها زیاد هم جدید نیستند. پس اجازه دهید شگفت‌انگیزترین فناوری‌های این اتومبیل را بدون رعایت ترتیب برتری، بررسی کنیم.

پارک اتومبیل از راه دور
طبق گفته شرکت BMW، مدل ۲۰۱۶ اتومبیل 7 Series، اولین اتومبیل سری است که به خریداران اجازه می‌دهد وسیله نقلیه خود را از راه دور پارک کنند. راننده با استفاده از کلید صفحه‌نمایش مختص این برند، زمانی که خارج از اتومبیل است، به اتومبیل دستور می‌دهد حرکت کند. سپس اتومبیل به صورت خودکار از فضای پارک یا گاراژ خارج شده یا به آن وارد می‌شود.

برنامه قدرت پایداری BMW
اتومبیل 7 Series که نسل ششم نوع خود است، تنها راحت و مجلل نیست، بلکه دارای یک برنامه قدرت پایداری است که باعث می‌شود بدن مسافران در مسافت‌های طولانی خشک نشود. این سیستم که دارای یک سری قابلیت ماساژ در صندلی‌های عقب است، فضایی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد تا حرکت کنند و یک سری حرکات ورزشی انجام دهند و نیروی تازه به دست آورند.

سیستم اینفوتینمنت iDrive 5.0
این سیستم برای اولین بار دارای یک صفحه‌نمایش لمسی است. با این حال، چرخ کنترل آن همچنان نزدیک دسته دنده قرار داده شده است.
کنترل از طریق ایماواشاره نیز در iDrive جدید به کار گرفته شده و حرکات دست را از طریق یک حسگر سه‌بعدی ارزیابی می‌کند. راننده با حرکتی ساده می‌تواند صدا را تنظیم کند، ارتباطات تلفنی را کنترل نماید و با یک سری گزینه‌های سفارشی‌سازی شده کار کند. همچنین این اتومبیل دارای کنترل صوتی، شارژ موبایل بی‌سیم و وای‌فای است.

شیشه سقفی Sky Lounge Panorama
تمام بخش‌های داخل کابین این اتومبیل خیره‌کننده است؛ اما شیشه سقفی دو تکه این اتومبیل به شما اجازه می‌دهد زیبایی آسمان آبی بالای سرتان را تحسین کنید.

هسته کربنی
این فناوری ربطی به بخش‌های الکترونیکی و جذاب ندارد، بلکه ساختار وسیله نقلیه را مدنظر قرار می‌دهد. این سدان بزرگ اولین اتومبیل در این دسته است که از بدنه‌ای هسته کربنی (Carbon Core) بهره می‌برد؛ به عبارت دیگر در این اتومبیل پلاستیک تقویت‌شده با فیبر کربنی، استیل و آلومینیوم با یکدیگر ترکیب شده‌اند. این امر نه تنها باعث می‌شود این اتومبیل اسکلتی قدرتمند داشته باشد، بلکه وزنی سبک را نیز به ارمغان آورده است. این اتومبیل حدود ۲۸۶ پوند سبک‌تر است.
این اتومبیل قرار است در ماه سپتامبر در نمایشگاه فرانکفورت حضور داشته باشد و احتمالاً پاییز سال جاری در نمایشگاه‌ها به فروش گذاشته شود.

 

برگرفته از
BMW 7 Series
لینک کوتاه