بوق سخنگو برای اتومبیل‌ها

نویسنده:

۰۴:۰۶:۱۸

بوق یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های امنیتی است که امروزه روی یک وسیله نقلیه قرار داده می‌شود؛ اما بیشتر برای شوخی و خنده مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.
بوق‌ها در ابتدا به منظور هشدار دادن به دیگران در جاده مورد استفاده قرار می‌گرفتند. حالا تقریباً در ۵۰ درصد مواقع، بوق‌ها برای تنبیه رانندگان دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سال ۲۰۱۵، شنیدن صدای بوق به معنای «دوست عزیز حواست به خطر باشد»، نیست، بلکه بیشتر معنای «آدم احمق، تو یک آدم احمق هستی» می‌دهد.
یک بوق قابل برنامه‌ریزی جدید به نام Mr.Henry در سایت Kickstarter ارائه شده تا این مشکل را حل کند.
این بوق یک بلندگوی بی‌سیم است که از طریق آهنربا به بیرون بدنه هر اتومبیلی متصل می‌شود. البته بهتر است جایی نصب شود که به سرعت‌گیرها نخورد یا به چارچوب در پارکینگ گیر نکند. با استفاده از یک اپلیکیشن گوشی هوشمند، راننده‌ها می‌توانند یک سری پیام‌ را که قبلاً ضبط شده‌اند، روی بلندگوهای این بوق پخش کنند.
کافی است تنها دکمه متناظر روی گوشی خود را فشار دهید تا صدای خوشایندی جملاتی همچون «ببخشید دوست عزیز»، «مرا ببخش»، «روز خوبی داشته باشید»، «شما کمی در مسیر من آمده‌اید، انسان خیرخواه»، «مواظب باشید، جلوی پایتان را نگاه کنید» و «خوشحال و سرحال باشید، شهروند گرامی» را بخواند.

 
این بوق علاوه بر این که باعث می‌شود اتومبیلتان همانند یک شخصیت کارتونی سخن بگوید، قصد دارد تنوعی به بوق‌ اتومبیل‌ها ببخشد. البته راننده با استفاده از مدل استاندارد این بوق نمی‌تواند نحوه حرف زدن یا بلندی صدا را تغییر دهد و تنها می‌تواند طول و فرکانس تن را تغییر دهد. شاید بخواهید به اتومبیل جلویی یادآوری کنید که چراغ سبز است؛ اما از نظر این راننده شما دو ثانیه فاصله دارید.
این بوق به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های خود را نیز ضبط کنند که باعث می‌شود رفت‌وآمدهای روزانه جذاب شود. با این حال یک سؤال اینجا مطرح می‌شود و آن هم این که اگر قرار باشد همواره سرتان پایین و به سمت گوشی باشد تا عبارت مناسب را انتخاب کنید، کل هدف پروژه که تأمین امنیت است، از بین نمی‌رود؟ مطمئنا در شرایطی که به دلیل عدم توجه به جاده، پشت یک F-150 زده‌اید، نمی‌توان از عبارات مؤدبانه استفاده کرد.

 
گروه سازنده Mr.Henry باید تا روز ۹ جولای، ۲۹٬۰۰۰ دلار به دست آورد تا این دستگاه را بسازد. این محصول در حال حاضر حدود ۱۰ پشتیبان دارد که کلا ۶۴۷ دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
این پروژه نیز همانند بسیاری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری جمعی چند مدل مختلف با ویژگی‌های متفاوت ارائه خواهد داد. افرادی که به صورت استاندارد سرمایه‌گذاری می‌کنند، دستگاه معمولی به دست می‌آورند؛ اما افرادی که ۹۹۹ دلار یا بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کنند، یک نسخه طلایی خاص و مجلل که به تعداد محدود ساخته می‌شود، به دست خواهند آورد.
 
برگرفته از
بوق سخنگو
لینک کوتاه