احتمال ارائه یک گوشی اندرویدی توسط بلک‌بری

نویسنده:

۰۴:۱۵:۴۸

طبق این خبر، ساخت یک گوشی اندرویدی توسط بلک‌بری بخشی از یک پروژه اصلی محسوب می‌شود که بر روی مدیریت دستگاه و نرم‌افزار به جای مالکیت کامل یک سیستم‌عامل متمرکز است. به‌کارگیری این روش برای بلک‌بری کاملاً منطقی است؛ زیرا پس از چند بار تأخیر در ارائه سیستم‌عامل ۱۰ بلک‌بری و رونمایی نه چندان باشکوه این سیستم‌عامل در اوایل سال ۲۰۱۳، این شرکت کانادایی در حال حاضر کمتر از ۱ درصد بازار گوشی‌های هوشمند را دارد.

طبق این گزارش، گوشی کشویی که در Mobile World Congress به طور مختصر رونمایی شده بود، احتمالاً از سیستم‌عامل گوگل یعنی اندروید بهره خواهد برد؛ به عبارت دیگر شرکت بلک‌بری حداقل یک گوشی غیرعادی را به اکوسیستم اندروید وارد خواهد کرد. این شرکت در بیانیه‌ای می‌گوید: «ما در مورد شایعات و گمانه‌زنی‌ها نظر نمی‌دهیم؛ اما همچنان به سیستم‌عامل ۱۰ بلک‌بری متعهد خواهیم بود که مزایای بی‌نظیری از نظر امنیت و کارایی دارد».

اگرچه این حرکت از سوی بلک‌بری بسیار تعجب‌آور است؛ اما این شرکت در گذشته نیز با اندروید کارهایی انجام داده بود. بلک‌بری ۱۰ از یک سری اپلیکیشن برتر اندروید برای بخش library خود استفاده کرده بود و اپلیکیشن BBM Messenger در نهایت برای iOS‌ و اندروید ارائه شد. همچنین بلک‌بری فناوری امنیت خود را با نرم‌افزار Knox روی گوشی‌های اندرویدی سامسونگ ادغام کرد. ارائه یک گوشی اندرویدی می‌تواند اعتبار سازمانی بلک‌بری را از طریق اثبات کارایی نرم‌افزار مدیریت دستگاه و امنیت این شرکت روی پلت‌فرم‌های مشهور دیگر، بهبود ببخشد.
 

برگرفته از
بلک‌بری
لینک کوتاه