رونمایی از YouTube مختص علاقه‌مندان به بازی

نویسنده:

۱۰:۰۷:۰۸

ظاهراً شرکت گوگل قصد دارد رسماً با Twitch به رقابت ‌بپردازد. روز ۱۲ ژوئن شرکت گوگل YouTube Gaming را معرفی کرد که یک اپلیکیشن و یک وب‌سایت خاص است که برای ویدئوهای بازی‌های آنلاین و درخواستی طراحی شده است. YouTube Gaming تابستان سال جاری ارائه خواهد شد و ابتدا در امریکا و بریتانیا در دسترس قرار می‌گیرد.

شرکت گوگل YouTube Gaming را به عنوان یک تجربه مستقل از سایر بخش‌های YouTube می‌داند. این شرکت در پست معرفی YouTube Gaming این‌گونه نوشت: «شما می‌توانید با اطمینان به جستجو بپردازید و بدانید که با تایپ کلمه Call، بازی Call of Duty به شما نشان داده می‌شود، نه آهنگ Call Me Maybe». علاوه بر کانال‌های شرکت‌های بازی‌سازی و خالقان محتوای YouTube، بیش از ۲۵٬۰۰۰ بازی صفحه‌های خاص خود را برای ویدئوهای مرتبط خواهند داشت. با این حال، به نظر نمی‌رسد که کلاً پلت‌فرم مستقلی باشد؛ زیرا تمام ویدئوهایی که در حال حاضر روی YouTube وجود دارند، وجود خواهند داشت.

اگرچه زمانی که بحث از ویدئوهای آنلاین مطرح می‌شود، YouTube یک غول عظیم‌الجثه است؛ اما پخش زنده و پخش روند بازی تحت تسلط Twitch قرار دارند. Twitch سال گذشته ماهیانه صد میلیون بازدیدکننده داشته است. این موضوع کمی به دلایل فنی ارتباط دارد؛ گوگل اوایل سال جاری پخش ویدئو با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه را آغاز کرد، این قابلیت به ویژه برای ضبط و تماشای بازی‌های مدرن به صورت آنلاین بسیار مهم است. همچنین پخش زنده ۶۰ فریم بر ثانیه چند هفته قبل در مرحله پیش‌نمایش رونمایی شد. حالا شرکت گوگل وعده می‌دهد یک تجربه بهبودیافته زنده فراهم آورد که پخش روند بازی در YouTube را راحت‌تر می‌کند. طبق گفته مدیر محصولات گوگل، این تجربه شامل دوره کمون بهبودیافته، برش‌های برجسته و غیره است. همچنین شما می‌توانید این ویدئوهای پخش زنده را از طریق تبلیغات و بودجه دریافتی از طرفداران که در این مرحله به اشتراک ویژه نیاز ندارند، به پول تبدیل کنید.
 

برگرفته از
YouTube
لینک کوتاه