تلاش بایدو برای ورود به صنعت اتومبیلهای بدون‌راننده تا پایان سال جاری میلادی

نویسنده:

۰۱:۵۲:۵۸

این شرکت پکنی که در بسیاری از زمینه ها معادل چینی گوگل محسوب می‌شود،  تصمیم گرفته همانند الگوی آمریکاییش، به سراغ عرضه یک اتومبیل معمولی (با فرمان و پدال و…) برود که به امکانات لازم برای مسافرت بدون راننده در جاده ها مجهز شده باشد. بایدو برنامه زمانی عرضه این اتومبیل را پایان سال جاری میلازی (۲۰۱۵) اعلام کرده است.
 
بایدو می‌گوید با تعدادی از شرکتهای مطرح اتومبیل سازی جهان مشغول کار روی این پروژه است. اما تا کنون نام هیچ برندی را اعلام نکرده است. هرچند که پیش از این بایدو و بی ام و همکاریهای نزدیکی را در زمینه تکنولوژی ماشینهای خود‌ران داشته‌اند.
 
طبق داده‌های سایت تحلیلگر Alexa.com. بایدو رتبه یک پربازدیدترین سایت چینی و جایگاه پنجم جهانی محبوبترین سایت را در اختیار دارد. همانند گوگل، این شرکت هم یک موتور جستجوی محبوب و پرطرفدار است که خدمات دیگری را هم عرضه می‌کند. از این خدمات می‌توان به سرویس نقشه بسیار کاربردی Baidu Maps اشاره کرد.
 
حتی برخی گزارشات و شایعات اینترنتی (همچون مقاله سایت بلومبرگ) حدس می‌زنند که بایدو در حال همکاری با Uber است تا با کمک یکدیگر سرویس نقشه HERE نوکیا را خریداری کنند.
 
بایدو پیش از این هم مرتبا از علاقه خود به توسعه یک ماشین بدون راننده سخن گفته بود، اما تا کنون برنامه زمانی مشخصی در این زمینه اعلام نکرده بود.
 
درحالی که ورود به این حیطه نیازمند نقشه راه بسیار گسترده و توسعه بسیار بزرگی در منابع و تکنولوژی‌ها است، اما بایدو اکنون در موقعیتی قرار گرفته که به راحتی می‌تواند حداقل یک ماشین نیمه خودکار بدون راننده عرضه کند. اما برنامه زمانی اعلام شده بسیار جاه‌طلبانه است. البته بهترین حالت برای رسیدن به این برنامه زمانی، آن است که بایدو از سخت‌افزار آماده دیگر شرکتها (شاید BMW) استفاده کند و تمام تمرکز خود را روی نرم‌افزار و اطلاعات نقشه‌ای لازم بگذارد.
 
اما به هر صورت، اعلام زمان پایان ۲۰۱۵ برای دستیابی به این رویا برای بایدو، به اندازه ماموریت سفر به ماه، عظیم و دست‌نایافتنی به نظر می‌رسد. نظر شما در این خصوص  چیست؟
 

 

برگرفته از
Baidu
لینک کوتاه

دیدگاه