رونمایی از فیات ۵۰۰ جدید در ماه جولای

نویسنده:

۰۱:۲۰:۰۴

تغییراتی که در مدل جدید فیات ۵۰۰ اعمال می‌شوند، بزرگ و مهم نیستند.
تغییرات بدنه عبارت است از سپرهای جلو و عقبی که مجدداً طراحی شده‌اند و چراغ‌های جدید جلو. در داخل اتومبیل نیز خروجی‌های جدید هوا، رنگ‌های جدید و یک سیستم اینفوتینمنت به‌روزرسانی شده جزو تغییرات محسوب می‌شوند.

نسل فعلی فیات ۵۰۰ از سال ۲۰۰۷ تاکنون تولید شده و به جز تغییرات کوچکی که در حوزه زیبایی اتومبیل صورت گرفته، تقریباً هیچ تغییر مهمی نداشته است. مدل‌های مختلف فیات عبارت‌اند از Pop، Sport، Lounge و Turbo که توانی بین ۱۰۱ و ۱۳۵ اسب بخار تولید می‌کنند. موتوری ۱٫۴ لیتری خطی و ۴ سیلندر در این اتومبیل به کار گرفته شده است. همچنین یک مدل Abarth از این اتومبیل وجود دارد که ۱۶۰ اسب بخار توان و ۱۷۰ پوند بر فوت گشتاور دارد. وزن این اتومبیل‌ها حدود ۲۴۰۰ پوند است.
زمانی که اولین اتومبیل فیات ۵۰۰ در سال ۱۹۵۷ وارد بازار شد، وزنی معادل ۱۰۳۴ پوند داشت و از یک موتور کوچک ۲ سیلندری بهره می‌برد که در قسمت عقب قرار گرفته بود و ۱۲ اسب بخار توان داشت. این وزن و توان به معنای ۸۶ پوند به ازای هر اسب بخار بود.

اتومبیل فیات ۵۰۰ همواره ترکیبی از سبک و خصوصیات سرگرم‌کننده و جذاب برای رانندگی بوده است. اگرچه اندازه این اتومبیل از زمان تولد تاکنون افزایش یافته؛ اما نسل فعلی نیز همچنان یک وسیله نقلیه عجیب و چابک است که در آمریکا فروش خوبی دارد.
شرکت فیات قصد دارد این موفقیت را در نسل جدید این اتومبیل نیز به دست آورد. 

برگرفته از
Fiat 500
لینک کوتاه

دیدگاه