رونمایی از فیات ۵۰۰ جدید در ماه جولای

نویسنده:

۰۱:۰۳:۰۴

تغییراتی که در مدل جدید فیات ۵۰۰ اعمال می‌شوند، بزرگ و مهم نیستند.
تغییرات بدنه عبارت است از سپرهای جلو و عقبی که مجدداً طراحی شده‌اند و چراغ‌های جدید جلو. در داخل اتومبیل نیز خروجی‌های جدید هوا، رنگ‌های جدید و یک سیستم اینفوتینمنت به‌روزرسانی شده جزو تغییرات محسوب می‌شوند.

نسل فعلی فیات ۵۰۰ از سال ۲۰۰۷ تاکنون تولید شده و به جز تغییرات کوچکی که در حوزه زیبایی اتومبیل صورت گرفته، تقریباً هیچ تغییر مهمی نداشته است. مدل‌های مختلف فیات عبارت‌اند از Pop، Sport، Lounge و Turbo که توانی بین ۱۰۱ و ۱۳۵ اسب بخار تولید می‌کنند. موتوری ۱٫۴ لیتری خطی و ۴ سیلندر در این اتومبیل به کار گرفته شده است. همچنین یک مدل Abarth از این اتومبیل وجود دارد که ۱۶۰ اسب بخار توان و ۱۷۰ پوند بر فوت گشتاور دارد. وزن این اتومبیل‌ها حدود ۲۴۰۰ پوند است.
زمانی که اولین اتومبیل فیات ۵۰۰ در سال ۱۹۵۷ وارد بازار شد، وزنی معادل ۱۰۳۴ پوند داشت و از یک موتور کوچک ۲ سیلندری بهره می‌برد که در قسمت عقب قرار گرفته بود و ۱۲ اسب بخار توان داشت. این وزن و توان به معنای ۸۶ پوند به ازای هر اسب بخار بود.

اتومبیل فیات ۵۰۰ همواره ترکیبی از سبک و خصوصیات سرگرم‌کننده و جذاب برای رانندگی بوده است. اگرچه اندازه این اتومبیل از زمان تولد تاکنون افزایش یافته؛ اما نسل فعلی نیز همچنان یک وسیله نقلیه عجیب و چابک است که در آمریکا فروش خوبی دارد.
شرکت فیات قصد دارد این موفقیت را در نسل جدید این اتومبیل نیز به دست آورد. 

برگرفته از
Fiat 500