روش جدید فیس‌بوک برای اولویت‌بندی پست‌های نیوزفید

نویسنده:

۰۱:۲۰:۱۴

فیس‌بوک قصد دارد روشی به کار گیرد تا بهتر بفهمد به چه چیزهایی در نیوزفید خود علاقه دارید و از چه چیزهایی خوشتان نمی‌‌آید. با روش جدید لازم نیست روی دکمه لایک کلیک کنید تا فیس‌بوک علایق شما را بشناسد. این شرکت قصد دارد مدت‌زمان مشاهده یک پست، عکس و نظر در نیوزفید را مورد ارزیابی قرار دهد؛ به عبارت دیگر اگر مدت بیشتری برای خواندن یک به‌روزرسانی وضعیت یا چند نظر بگذرانید، احتمالاً به آن محتوا علاقه دارید. در نتیجه اگر شما به آن محتوا علاقه دارید، احتمالاً دوستانتان نیز دوست دارند آن را ببینند.

با استفاده از الگوریتم جدید که طی چند هفته آینده ارائه خواهد شد، خبرهایی که در نیوزفید کاربر نمایش داده می‌شوند، نه تنها بر اساس تعداد لایک، نظر و به اشتراک‌گذاری اولویت‌بندی می‌شوند، بلکه اگر دوستانتان زمان بیشتری برای خواندن و مشاهده آن پست‌ها صرف کنند، آن پست‌ها برای شما نیز در اولویت نمایش داده می‌شود. با این حال، خوشبختانه فیس‌بوک تنها از یک مقیاس جهانی برای تعیین مهم بودن پست‌ها استفاده نمی‌کند. نرم‌افزار فیس‌بوک مدت‌زمانی که برای خواندن یک سری خبرها می‌گذرانید با مدت‌زمانی که صرف خواندن خبرهای دیگر می‌شود، مقایسه می‌کند. اگر برای خواندن یک سری پست‌ها ۵ برابر بیشتر وقت بگذارید، احتمالاً به آن پست علاقه دارید.

طبق گفته این شرکت، پس از انجام تحقیقاتی برای بهبود نیوزفید، تصمیم گرفته اطلاعات مربوط به زمان را نیز مورداستفاده قرار دهد. طبق یک پست وبلاگ که توسط مهندسان نرم‌افزار فیس‌بوک نوشته شده، تنها به این دلیل که فردی خبری را لایک نکرده، به اشتراک نگذاشته یا نظری در مورد آن ارسال نکرده، نمی‌توان نتیجه گرفت که آن پست برایش مهم نبوده است. گاهی اوقات افراد می‌خواهند اطلاعات مربوط به یک حادثه مهم را به دست آورند؛ اما نمی‌خواهند آن را لایک کنند یا در مورد آن نظر بدهند.

برگرفته از
News Feed
لینک کوتاه

دیدگاه