مسیرهای مختص معتادان گوشی‌های هوشمند

نویسنده:

۰۸:۲۲:۲۰

علاقه آشکار مردم به داشتن ارتباط مداوم با دیگران بدین معنی است که در خیابان شاهد افراد بیشتری هستیم که حواسشان به گوشی‌های هوشمندشان است. البته در صورتی این افراد را می‌بینیم که خودمان مشغول گوشی هوشمندمان نباشیم.

این حواس‌پرتی روزافزون بدین معنی است که بسیاری از معتادان به گوشی‌های هوشمند به هنگام راه رفتن زندگی خود را به خطر می‌اندازند و گاهی دچار حوادث ناخوشایندی می‌شوند که منجر به قطع عضو می‌شود.
یک شهر در بلژیک به منظور قرار دادن این افراد در مسیر درست و کاهش استرس عابران پیاده ناراحت که گاهی به آن‌ها جاخالی می‌دهیم، چند مسیر پیاده‌روی مختص این افراد تعیین کرده است.
این مسیرهای خاص در تعدادی از خیابان‌های تجاری اصلی شهر آنور قرار دارند. اگرچه در واقع این امر ترفند بازاریابی یک شرکت موبایل محلی به نام Mlab است؛ اما ممکن است بسیاری از افراد از این علائم پیروی کنند.

طبق گفته سخنگوی این شرکت، هر کسی ممکن است به هنگام راه رفتن پیام بنویسد یا بخواند. احتمالا به هنگام راه رفتن در خیابان پیام متنی می‌خوانید یا به دوستانتان در واتس‌اپ پیام می‌فرستید و به اطراف خود توجهی ندارید. تنها به آنچه در صفحه‌نمایش گوشی اتفاق می‌افتد، توجه دارید.
این امر باعث می‌شود با تیر چراغ‌برق یا عابران دیگر تصادف کنید. ممکن است ناخودآگاه حتی زندگی خود را به خطر بیندازید.
شرکت تحقیقاتی Pew اخیراً اظهار داشته طبق اطلاعات ER آمریکا، آسیب‌های وارد به عابران پیاده که در اثر حواس‌پرتی ناشی از گوشی هوشمند ایجاد شده‌اند، طی ۵ سال گذشته تا ۳۵ درصد افزایش یافته است.

طبق این گزارش، به منظور کاهش تعداد تصادفات مربوط به پیاده‌روی با حواس‌پرتی، ایالاتی همچون یوتا و نیوجرسی جرائمی برای افرادی که در حال راه رفتن پیام می‌خوانند یا می‌فرستند، تعیین کرده است. علاوه بر این، سرعت مجاز در بخش‌هایی از نیویورک کاهش یافته تا امنیت افزایش یابد. این حرکت بدین معنی است که اگر یک کاربر گوشی هوشمند بدون توجه به خیابان، وارد خیابان شود، راننده بتواند از بروز تصادف احتمالی جلوگیری کند.

 

برگرفته از
معتادان گوشی‌های هوشمند
لینک کوتاه