تبدیل اتومبیل‌های قدیمی به اتومبیل‌های هوشمند

نویسنده:

۰۸:۳۶:۴۶

Vinli نام یک هات‌اسپات موبایل (هات‌اسپات مسیر هدایت و دسترسی به وای‌فای است) است که به اتومبیل نصب می‌شود و تمام ویژگی‌های هوشمندی که آرزویش را دارید، برایتان فراهم می‌آورد.
این دستگاه به پورت داده‌های اتومبیل که زیر داشبورد قرار دارد متصل می‌شود و به هیچ چیز دیگری نیاز ندارد. از آنجا که این دستگاه طوری طراحی شده تا با پورت OBD II کار کند، احتمالاً با تمام اتومبیل‌های ساخته شده بعد از سال ۱۹۹۶ سازگار است. این دستگاه با وای‌فای ۲٫۴ گیگاهرتزی و بلوتوث هوشمند باعث می‌شود اتومبیل قدیمی شما از طریق یک اشتراک 4G LTE به اینترنت وصل شود.

همچنین Vinli دارای یک شتاب‌سنج سه محوره است تا تصادف‌ها را شناسایی کند، GPS دارد تا موقعیت مکانی شما را ردیابی نماید و در مواقع ضروری پیام کوتاه ارسال کند. این دستگاه از سیستم‌عامل لینوکس بهره می‌برد و توسعه‌دهندگان برنامه می‌توانند برای دسترسی به پورتال باز مختص توسعه‌دهندگان و ایجاد اپلیکیشن‌های خود، ثبت‌نام کنند.

GPS داخلی این دستگاه به شما اجازه می‌دهد به راحتی محل پارک اتومبیل خود را پیدا کنید یا حتی به هنگام استفاده توسط اعضای دیگر خانواده، آن را نظارت نمایید. اتصال اینترنتی موبایل با یک امداد جاده ارتباط برقرار می‌کند و البته قبل از بروز مشکل، به شما هشدار می‌دهد. اگر تصادف کنید این دستگاه به طور خودکار با کسی تماس می‌گیرد یا به وی پیام می‌دهد.
Vinli دارای فروشگاه اپلیکیشن مختص خود است تا اپلیکیشن‌هایی برای استفاده در وب، اندروید یا iOS دانلود کنید و علاوه بر نقشه‌ها و مسیرهای استاندارد به برنامه‌هایی مانند Dash نیز متصل شوید. همچنین این دستگاه اطلاعات مربوط به عادات راننده را نیز نمایش می‌دهد.

احتمالاً قیمت خرده‌فروشی این دستگاه پس از ارائه، ۱۵۰ دلار خواهد بود؛ اما در حال حاضر با شرکت در پروژه آن در سایت Indiegogo می‌توانید با ۱۰۰ دلار آن را به دست آورید. اشتراک سالیانه این دستگاه ۳۰ دلار است. اگر پروژه سرمایه‌گذاری جمعی طبق برنامه پیش رود، احتمالاً دستگاه Vinli در ماه اوت عرضه خواهد شد.
 

برگرفته از
Vinli
لینک کوتاه

دیدگاه