درخواست تجدیدنظر سامسونگ در پرونده چندساله پرداخت غرامت به اپل

نویسنده:

۰۹:۱۲:۴۸

پس از کش‌و‌قوسهای فراوان و تبدیل درخواست غرامت یک میلیارد دلاری اپل به ۹۳۰ میلیون دلار  و باز هم کاهش آن به ۵۴۸ میلیون دلار، این پرونده توسط قضات دادگاه با همان مبلغ بسته شده بود. اما اکنون غول الکترونیک کره‌ای از سیستم قضایی فدرال آمریکا خواستار برگزاری دوباره دادرسی با حضور هر ۱۲ قاضی دادگاه شده است. پرونده پیش از این با ریاست سه نفر از قضات بررسی شده و رای صادر شده بود.
 

وکلای سامسونگ در دفاعیه خود آورده‌اند که:
«برخلاف فرشها، قاشقها و دیگر ابزار مکانیکی ساده، تلفنهای هوشمند با تشریک مساعی صدها و هزاران تکنولوژی‌های پتنت شده مختلف جان می‌گیرند. و این غیرقابل انکار است که پتنتهای طراحی اپل  تنها بخشی کوچک از این ابزارها را در بر گرفته و نقشی جزئی ایفا می‌کنند.»
 
در سال ۲۰۱۲ هیئت منصفه سامسونگ را به طور کامل در نقض پتنتهای اپل مقصر دانست و این شرکت کره‌ای را مستحق پرداخت جریمه یک میلیارد دلاری به غول کوپرتینو نشین آمریکا تشخیص داد. اگرچه این جریمه در روند دادگاه و پس از مشخص شدن اشتباهات هیئت منصفه در تصمیم گیری، به ۹۳۰ میلیون دلار کاهش یافت. اوایل سال جاری هم دادگاه تجدیدنظر آمریکا بخش اصلی این جریمه را بی‌محل دانسته و آن را به ۵۴۸ میلیون دلار کاهش داد.
 
اکنون آخرین تلاش سامسونگ و درخواست تجدیدنظر این شرکت بخش اصلی ۴۰۰ میلیون دلاری از جریمه ۵۴۸ میلیون دلاری را نشانه رفته است و قصد دارد از زیر بار آن شانه خالی کند.
 
این حرکت، تازه‌ترین نمود نبرد سامسونگ و اپل در راهروهای دادگاه است. در ژوئن ۲۰۱۴ اعلام شد که دو شرکت تلاش می‌کنند در مبارزات قانونی‌شان به یک «مبنای مشترک» دست یابد و به شکل بسیار جدی به دنبال «راه‌حلی عملی‌تر» برای مشکلاتشان هستند. اما شنیده‌های اخر نشان می‌دهد که در این زمینه چندان موفق نبوده‌اند.
 

 
 

برگرفته از
سامسونگ و اپل
لینک کوتاه

دیدگاه