گشت‌وگذار یک اتومبیل فوق‌سریع ۵۰۰ اسب بخاری

نویسنده:

۰۹:۲۳:۵۱

گوینده ویدئویی که در ادامه مشاهده می‌کنید، می‌گوید: «درون همه انسان‌ها یک حیوان وجود دارد که منتظر رها شدن است. قدرت پردازش نشده. غرایز شکارگرانه. آزادی مطلق. کنترل کامل. در جاده‌ای برانید که منتظر شما نبوده است. می‌توانید صدای غرشش را بشنوید. حیوان درون خود را رها کنید».
این اتومبیل اخیراً ارائه شده و افرادی که می‌خواهند این اتومبیل را در شکل سقف باز و شکوه کاملش تصاحب کنند، بایستی ۱۶۵٬۰۰۰ دلار پرداخت نمایند.
برخلاف جذابیت اولیه‌ای که این اتومبیل دارد، در واقع بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید اصلاح شده است. انتظار نداشته باشید که در مورد کیفیت رانندگی شبه‌بنتلی یا تغییرات داخل کابین خودستایی کند؛ اما این اتومبیل دو نفره دارای اتصال Apple CarPlay بر روی صفحه نمایش لمسی خود است. طبق گفته شرکت Rezvani، این قابلیت در این گروه از اتومبیل‌ها برای اولین بار ارائه شده است.

 
با این حال اجازه دهید صادق باشیم، این اتومبیل کلاً بر روی عملکرد، هجوم آدرنالین و ادعا متمرکز است. با یک نگاه به بدنه فوق‌العاده تیز این اتومبیل، متوجه می‌شوید که ادعای قدرتمندی دارد.
این اتومبیل دارای نسخه بهبودیافته بدنه استیل کربن از Ariel Atom 3 است. به همین دلیل وزن سبکی معادل ۱۶۵۰ پوند دارد.
یک موتور ۲٫۴ لیتری ۴ سیلندر از هوندا حدود ۵۰۰ اسب بخار توان تولید می‌کند. این قدرت از طریق ۶ دنده دستی یا اتوماتیک منتقل می‌شود. این اتومبیل در عرض ۲٫۷ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۱۶۵ مایل در ساعت است.

مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «می‌خواستیم مردم از رانندگی واقعاً لذت ببرند. از طریق محدود کردن پارازیت‌های لوازم الکترونیکی تا حد امکان، توانستیم کاری کنیم تا راننده هر اینچ از جاده را زیر نوک انگشتانش حس کند».

این رویکرد متمرکز بر جاده در داخل کابین نیز به چشم می‌خورد که توسط صندلی‌های فیبر کربنی، تزئینات سبک‌وزن و یک فرمان مسطح که کمتر از ۲۹۷ گرم وزن دارد، اثبات می‌شود. داخل کابین همانند خارج آن جذاب نیست؛ اما زمانی که با سرعت ۱۶۵ مایل در ساعت در جاده حرکت کنید، این موضوع اهمیت خود را از دست می‌دهد.
در حال حاضر می‌توانید این اتومبیل را سفارش دهید و ساخت آن حدود ۸ الی ۱۲ هفته طول می‌کشد.


 
برگرفته از
Rezvani Beast
لینک کوتاه