یک اتومبیل کنترل از راه دور در سایز واقعی!

نویسنده:

۰۹:۳۵:۱۹

شرکت Land Rover با پیروی از شرکت BMW از یک اتومبیل Range Rover Sport آزمایشی رونمایی کرد که می‌توان آن را از راه دور و با استفاده از یک اپلیکیشن گوشی هوشمند که مختص همین کار طراحی شده، کنترل کرد.

این اپلیکیشن به راننده اجازه می‌دهد ترمز، گاز و فرمان را در حالت‌های مختلف کنترل کند. این اتومبیل تنها در سرعت حدود ۴ مایل در ساعت کار می‌کند و راننده باید حدود ۱۰ متری اتومبیل قرار بگیرد.
طبق گفته شرکت Land Rover، فناوری کنترل از راه دوری که در این اتومبیل به کار گرفته شده می‌تواند رانندگی را ایمن‌تر کرده و باعث شود فشار کمتری به راننده وارد شود. اگر راننده این اتومبیل در یک جاده ناهموار گیر بیفتد، می‌تواند از اتومبیل خارج شده و از اپلیکیشن موردنظر برای حرکت اتومبیل و خارج کردن آن از وضعیت دشوار استفاده کند. این موضوع باعث می‌شود راننده به فرد دیگری برای کمک به وی نیاز نداشته باشد و به راحتی در جاده‌های ناهموار به گشت‌وگذار بپردازد.

این فناوری کنترل از راه دور به راننده‌ها کمک می‌کند در جنگل‌های خارج از شهر نیز به راحتی حرکت کنند؛ زیرا می‌توانند در فضاهای تنگ نیز پارک کنند یا در صورتی که اتومبیل کناری بیش‌ازاندازه به آن‌ها نزدیک باشد، به راحتی از محل پارک خارج شوند.

اتومبیل Range Rover Sport کنترل از راه دور یک قابلیت دیگر نیز دارد. این اتومبیل از تعداد زیادی حسگر، دوربین و لیزر استفاده می‌کند تا به صورت خودکار با زاویه ۱۸۰ درجه بچرخد و بسیاری از حرکات روبه‌جلو و رو به عقب موردنیاز را به راحتی انجام دهد. این قابلیت زمانی که در یک بن‌بست هستید و می‌خواهید عقب بگیرید، بسیار مفید واقع می‌شود.
هنوز مشخص نیست چه زمانی این اتومبیل‌های کنترل از راه دور وارد خیابان می‌شوند. با این حال، شرکت BMW یک اتومبیل 7 Series کنترل از راه دور را در پاییز سال جاری ارائه خواهد داد. در نتیجه احتمالاً اتومبیل‌های کنترل از راه دور در سایز واقعی بسیار به واقعیت نزدیک هستند.

این فناوری که باعث می‌شود رانندگی کنترل از راه دور امکان‌پذیر شود، از Solo Car Project شرکت Land Rover و جگوار سرچشمه می‌گیرد. Solo Car که هنوز در مراحل اولیه تولید قرار دارد، یک اتومبیل خودران است که می‌تواند حتی زمانی که روی جاده خط‌کشی وجود ندارد، مانند زمان‌هایی که برف سنگینی باریده یا در وسط صحرا قرار دارد، به صورت خودکار رانندگی کند.


 

 
برگرفته از
کنترل از راه دور
لینک کوتاه

دیدگاه