برگزاری پانزدهمین مسابقه بین‌المللی موسیقی چایکوفسکی در روسیه

نویسنده:

۰۲:۲۵:۴۵

این دوره از مسابقات که به مناسبت ۱۷۵‌‌‏امین ساگرد تولد چایکوفسکی برگزار می‌‌‏گردد، نه تنها سرمایه‌‌‌‏ای ارزشمند برای موسیقی کشور روسیه است، بلکه یکی از رویدادهای مهم جامعه موسیقی بین‌‌‌‏المللی نیز محسوب می‌‌‏شود.

مسابقات هر چهار سال یکبار با هدف کشف استعداد‌‌‏های جدید در روسیه برگزار می‌‌‌‏شود و هر یک از مسابقات بازگوکننده‌‌‌‏ی یکی از وقایع زندگی اجتماعی و فرهنگی روسیه است.

این مسابقه از سال ۱۹۵۸ در دورشته پیانو و ویولون برگزار گردید و سپس ویولون‌‌‌‏سل و آواز به آن اضافه شده است.

در حال حاضر روسیه برای این دوره از مسابقات از ۲۸ کشور اجراهای مختلفی را دریافت کرده است. از جمله، ایتالیا، چین، لهستان، فنلاند، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا، تایوان، آلمان، گرجستان، سوئیس، ژاپن، آذربایجان، اوکراین، بلاروس، جمهوری چک، قزاقستان، ترکیه، رانسه، کلمبیا، اسپانیا، ازبکستان، مغولستان، اتریش، نروژ، بلغارستان، استرالیا، لتونی، کانادا و مجارستان.

«والری گوگیو»، مدیر تئاتر سن پترزبورگ، اعلام کرد که پانزدهمین مسابقه بین‌‌‌‏المللی چایکوفسکی از ۱۵ جون ۲۰۱۵ و به مدت ۱۸ روز در مسکو و سنت پترزبورگ برگزار خواهد شد.

سن شرکت کنندگان در رشته‌‌‌‏های ویولون، ویولون‌‌‏سل و پیانو بین ۱۶ تا ۳۲ سال و شرکت کنندگان تکخوان بین ۱۹ تا ۳۲ سال است.

حداکثر تعداد شرکت کنندگان در بخش پیانو ۳۰ نفر، ویولون‌‌‌‏سل ۲۵ نفر، ویولون ۲۵ نفر و در بخش آواز ۴۰ نفر است.

هیئت داوران از طیف وسیعی از هنرمندان سراسر جهان، از جمله ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا و آلمان انتخاب شده‌‌‌‏اند. «کلایو گیلینسون»، مدیر هنری تالار کارنگی هال در نیویورک داور بخش ویولن سل خواهد بود.

مسکو در این سری از مسابقات میزبان رقابت شرکت کنندگان در بخش پیانو و ویولن و سنت پترزبورگ، میزبان در بخش ویولون‌‌‌‏سل و آواز خواهد بود. نامزد بهترین نوازندگان در هر رشته اول ژوئیه اعلام می‌‌‌‏شود.

از میان ۶ برنده در بخش پیانو، ۶ نفر در بخش ویولون و ۶ نفر در بخش ویولون‌‌‌‏سل و ۸ نفر در بخش آواز تنها یک نفر شانس به دست آوردن جایزه‌‌‌‏ی ۱۰۰ هزار دلاری این دوره را خواهد داشت.

مراسم اهدای جوایز این دوره از مسابقات ۱ ژوئیه در سالن کنسرت چایکوفسکی برگزار خواهد شد.

برگرفته از
چایکوفسکی
لینک کوتاه