دریافت حق ثبت اختراع برای شناسایی غیرتماسی اثرانگشت از سوی شرکت سامسونگ

نویسنده:

۱۲:۴۶:۲۷

با استفاده از این تکنولوژی، کافی است کاربر انگشت خود را مقابل دوربین گوشی نگه دارد. در این صورت گوشی هوشمند برای یافتن اثر انگشت معتبر و متناسب با تصویر دوربین جستجو می کند. کلیه اثرانگشت های ثبت شده در حافظه گوشی قرار می گیرد. این تکنولوژی قادر است به صورت اتوماتیک تمرکز دوربین را تغییر دهد و تصویر با کیفیتی از اثر انگشت ثبت کند. همچنین این سیستم مجهز به یک راهنمای تصویری نیز می باشد که راهنمایی های لازم برای ثبت دقیق اثر انگشت توسط این قابلیت ارائه می شود.
 
در بعضی موارد، روش های غیرتماسی می توانند از روش های کاملا تماسی و اسکنرهای تماسی نیز بهتر عمل کنند. عوامل خارجی ممکن است بر دقت دریافت اثر انگشت تاثیر بگذارد. برای مثال خشکی دست و یا حرکات ظریف در ثبت الگوی اثر انگشت مؤثر است. این تکنولوژی غیرتماسی برای احراز هویت و ورود به سیستم نیز استفاده می شود که سهولت بیشتری را برای کاربر فراهم می کند.

در 22 نوامبر 2013 شرکت سامسونگ، پتنت تکنولوژی اثر انگشت غیرتماسی را در کشور کره جنوبی، دفتر ثبت اختراعات کره جنوبی ثبت کرد. اما اکنون در دفتر ثبت اختراعات ایالات متحده نیز به رسمیت شناخته شد.

ثبت اختراع سامسونگ دقیقا مقارن با رونمایی گوگل از اسکنرهای اثر انگشت خود انجام گرفت. شرکت گوگل اسکنرهای اثرانگشت خود را به عنوان روش اصلی احراز هویت در سیستم پرداخت موبایلی Android Pay قرار داده است.
برگرفته از
اثرانگشت
لینک کوتاه

دیدگاه