بازگشت نوکیا به بازار گوشی‌های همراه

نویسنده:

۰۸:۳۱:۳۸

مدیرعامل شرکت نوکیا، Rajeev Suri، طی مصاحبه‌ای با نشریه آلمانی Manager Magazin اظهار داشت که این شرکت به دنبال بازگشت به کسب‌وکار گوشی‌های همراه است. وی گفت: «ما به دنبال شرکای مناسب خواهیم بود. شرکت مایکروسافت گوشی‌های همراه می‌سازد. ما تنها آن‌ها را طراحی خواهیم کرد و بعد نام برند را برای دریافت مجوز ارائه خواهیم داد».

در حال حاضر نوکیا نمی‌تواند از نام برند خود تا سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ بر روی گوشی‌های همراه استفاده کند. ظاهراً این شرکت قصد دارد بخش سخت‌افزار گوشی‌های همراه را بسازد و نام خود را روی آن‌ها استفاده کند. این شرکت گوشی‌ها را نخواهد ساخت. این همان کاری است که شرکت نوکیا در مورد تبلت N1 که از سیستم‌عامل اندروید بهره می‌برد، انجام داد. شرکت نوکیا با یک شرکت سازنده همکاری خواهد کرد تا از نزدیک یک گوشی همراه طراحی کند و نام سخت‌افزار گوشی را به نام برند خود انتخاب نماید. این راهبرد همانند راهبرد شرکت Polaroid است. شرکت نوکیا وعده داده در آینده هر جا که ممکن باشد از نام خود روی چند دستگاه استفاده کند.

برنامه نوکیا برای بازگشت به بازار گوشی‌های همراه تنها یک روز پس از انتشار خبر رفتن مدیرعامل سابق نوکیا، Stephen Elop، از این شرکت، منتشر شد. ظاهراً شرکت مایکروسافت در حال پاک‌سازی بخش‌های باقی‌مانده نوکیا است. این شرکت در حال ادغام بخش‌ تولید دستگاه و بخش ویندوز خود به عنوان یک کسب‌وکار واحد است.

 

برگرفته از
Nokia
لینک کوتاه