ثبت عکس‌های مناسب برای ایجاد یک تصویر HDR زیبا

نویسنده:

۱۲:۱۸:۱۵

بسیاری از عکس ها فتوشاپ با باز شدن یک عکس در فتوشاپ زندگی خود را آغاز کرده اند. اما با صرف کمی زمان می توانید اطمینان یابید که عکس های تان برای عکس HDR مناسب هستند . با این کار نه تنها کار آسان تری پیش روی خواهید داشت بلکه می توانید مطمئن باشید که با نتایجی شگفت انگیز روبرو خواهید شد.

چگونه از کسب نتایجی عالی اطمینان حاصل کنم؟

1) سرعت بخشیدن به کارها

گاهی مواقع رمان کافی برای تنظیم سه پایه و استفاده از آن را در اختیار ندارید و یا شاید برخی اوقات اصلا سه پایه ای هم به همراه نداشته باشید.گرچه با استفاده از سرعت های بالای شاتر می توانید از اثرات ناشی از لرزش دوربین رهایی یابید.

بعنوان یک قانون کلی، از سرعت های شاتری استفاده کنید که با طولانی ترین فاصله کانونی لنزی که در حال استفاده از آن هستید ، تطابق داشته باشد.ما از لنز 17-85 میلی متری استفاده می کردیم و سعی کردیم سرعت شاتر را در حدود 1/80 ثانیه حفظ کنیم.


2) استفاده از فرمت RAW برای عکاسی

برای این تکنیک ، عکاسی با استفاده از فرمت یکی از موارد اساسی و لازم است. غیر از کیفیت بسیار بالای تصاویر ثبت شده با فرمت RAW ، نیاز دارید تا تصویر را سه بار و برای ایجاد سه نوردهی متفاوت ویرایش نمایید.

یک عکس JPEG بزرگتر نمی تواند از عهده چنین کاری برآید.


3) بررسی هیستوگرام

هیستوگرام یکی از ضروری ترین ابزارها برای اطمینان از صحت نوردهی است که در حال کار با آن هستید. با اینکه می خواهید عکس را با استفاده از نوردهی های متفاوت ویرایش نمایید اما داشتن نقطه اغازین خوب نکته بسیار مهمی است.

گرچه صفحه نمایش LCD یک نگرش کلی در مورد نوردهی به شما می دهد اما در فضاهای باز و در هنگام کار در بیرون ، این صفحه نمایش می تواند شما را بفریبد. نمایش گرافیکی هیستوگرام راهی

خوب برای اطمینان از استفاده از نورهای صحیح است.


4) آزمودن ترکیب بندی

یکی از مزایایی که عدم استفاده از سه پایه برای شما به ارمغان می آورد این است که امکان آزمودن ترکیب بندی های مختلف را بدون اینکه به دردسر بیافتید برای شما مهیا می سازد. می توانید شیرجه بزنید یا دوربین را به سمت بالا و پایین حرکت دهید.

در این عکس ، می خواهیم ترکیب بندی خوبی برای بهتر شدن نمایش این سنگ ها ایجاد کنیم. کمی خم شدن و ثبت عکس با نگهداشتن دوربین به سمت بالا در دستیابی به این ترکیب بندی به ما کمک کرد.


5) شرایط آب و هوایی

شاید هوای ابری مورد علاقه عکاسان نباشد ، اما می توانید از روزهای ابری برای ثبت تصاویر جالب توجهی از مناظر طبیعی استفاده نمایید.

یک پیش بینی جزئی از هوا –برای مثال ابری یا آفتابی بودن آن-می تواند دلیل خوبی را برای شما ایجاد کند که با تجهیزات تان عازم عکاسی شوید.

در این صحنه ابرها به تاثیر آن افزودند و بر تجربیات عکاسی ما هم افزوده شد.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه