زنهایر Momentum 2.0؛ یک هدفون لاکچری

نویسنده:

۱۲:۱۵:۳۷

این کمپانی در سال 2013 میلادی نخستین نسخه از هدفون‌های لاکچری Momentum را به بازار عرضه کرد که در عین خوب بودن، ایرادهایی نیز داشت. به‌طور مثال، برای مدت طولانی نمی‌شود آن را روی گوش گذاشت و استفاده کرد. پوشیدن آن برای همه کاربرها هم راحت نیست. اما خوشبختانه، زنهایزر امسال نسخه دومی از این هدفون تولید و در طراحی آن تغییراتی ایجاد کرده است که ایرادات مدل پیشین را ندارد. نام هدفون جدید Momentum 2.0 است و با قیمت 350 دلار آمریکا عرضه می‌شود.

زنهایزر با کمی دستکاری در طراحی Momentum آن را در دو مدل روگوشی و توگوشی تولید کرده است. بعلاوه هر دو این مدل‌ها در دو نسخه باسیم و بدون سیم عرضه می‌شوند و هر دو، قابلیت تا و جمع شدن هم دارند. این موضوع حمل این هدفون را بسیار راحت می‌کند.

هر دو مدل بی‌سیم و با سیم Momentum 2.0 کاسه‌های هدفون بزرگ‌تری دارند و خیلی بهتر از Momentum  اصلی روی گوش فیت می‌شوند و به صورت کلی هم راحت‌تر و خوش‌استایل‌تر از هدفون قبلی است. از دیگر تغییرات جزئی این هدفون باید به دوشاخه آن اشاره کرد. دوشاخه ‌هدفون «مومنتوم» اصلی لولایی داشت که به تغییر زاویه آن کمک می‌کرد و به کاربر اجازه می‌دهد تا هر طور دلش می‌خواهد آن را به دیگر دستگاه‌ها وصل کند. اما نسخه دوم این هدفون، طراحی اِل‌مانند (L) دارد و بسیار باریک است و کاور محافظ نیز دارد.
جا دارد اشاره کنیم این هدفون در مدل‌های مختلف و برای موبایل‌های اندرویدی و سیستم‌عامل اپل، طراحی و تولید می‌شود. تنها فرق آن کابل یا بهتر است بگوییم امکانات روی کابل هدفون، یعنی ریموت و میکروفون روی سیم است که به همراه هدفون عرضه می‌شوند.
با قیمت 350 دلار باید هر دو کابل اندرویدی و اپلی رادر جعبه هدفون داشته باشید زیرا ممکن است گجت‌های شما هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS را داشته باشند. در حال حاضر، کابل این دستگاه در دو رنگ مشکی و کرم عرضه شده است اما احتمال دارد در آینده رنگ‌های بیشتری به آن اضافه شود.
عملکرد

از نظر صدا، Momentum 2.0 تقریبا از همه فرمت‌های موسیقی پشتیبانی می‌کند. تفاوت بارز میان مدل جدید و قدیم، در طراحی تاشو و راحت‌تر مدل جدید است و کیفیت صدا هم تا اندازه‌ای بهبود یافته است.  
به طور کلی هر دو هدفون کیفیت صدای بسیار عالی دارند. بلندی و وضوح صدا در آنها خوب است و همه آواها و اصوات به طور کامل و بی‌نقص پخش می‌شوند. 
نتیجه‌گیری

هدفون زنهایزر Momentum 2 در نمایشگاه سی‌ای‌اس سال جاری میلادی معرفی و اکنون وارد بازار شده است. این هدفون قیمت بالایی دارد اما در عوض برای یک برند بسیار مشهور است که می‌توانید به کیفیت ساخت و کیفیت صدای آن با چشمان بسته هم اعتماد کنید. طراحی نسخه دوم مومنتوم طوری است که قابلیت حمل و جابه‌جایی دارد و برای هر دو محیط خانه و بیرون مناسب و کاربردی است. فقط کافی است هدفون را تا کنید و در قاب مخصوصش بگذارید و هر جا می‌خواهید آن را با خود ببرید. نه جای زیادی اشغال می‌کند نه شکل ثابتی دارد که حمل آن را دشوار کند.
مزایا: زنهایزر Momentum 2.0، کاسه‌های خوش‌ساخت‌تر و نرم‌تر دارد که استفاده از این هدفون را راحت‌تر کرده است. این هدفون، کیفیت ساخت عالی و بسیار بادوام و مستحکم دارد. قابلیت تاشو بودن که در این مدل اضافه شده است بسیار عالی است. بعلاوه، ریموت و میکروفون روی سیم دارد که با موبایل کابر سینک می‌شود و در دو مدل متناسب برای پلتفورم‌های اندروید و iOS عرضه شده است. در ضمن، کیف مخصوص حمل هم دارد.  

معایب: قیمت این هدفون بسیار بالا است. بهتر بود که هر دو کابل مخصوص گوشی‌های اپل و اندرویدی را در جعبه می‌گذاشت تا کاربر هر دو را داشته باشد.
زنهایزر همه ایرادات نسخه اولیه مومنتوم را برطرف کرده و نسخه دوم را با تغییرات مفید و اصولی روانه بازار کرده است.
 

برگرفته از
Sennheiser
لینک کوتاه

دیدگاه