جستجوی بهتر ویدئوها در Bing

نویسنده:

۱۲:۱۷:۳۹


اگرچه YouTube هرگز جایگاه اول خود در زمینه ویدئوهای آنلاین را از دست نمی‌دهد؛ اما شرکت مایکروسافت طی هفته جاری یک سری تغییر مناسب و موردنیاز بر روی قابلیت جستجوی ویدئوی Bing اعمال کرده که باعث شده عملکرد این موتور جستجو به طرز چشمگیری بهبود یابد. این موتور جستجو شناسایی تصاویر کوچک ویدئویی را آسان‌تر کرده و این تصاویر را بزرگ‌تر نمایش می‌دهد. حتی می‌توانید از همان صفحه‌ای که نتایج جستجو را نشان می‌دهد، پیش‌نمایشی از ویدئوی موردنظرتان را ببینید تا راحت‌تر دنبال ویدئوی موردعلاقه خود بگردید. تنها کافی است نشانگر ماوس را روی یک نتیجه جستجو ببرید تا بخش کوچکی از ویدئو را تماشا کنید.

حالا موتور جستجوی Bing اطلاعات بیشتری در مورد هر جستجو نمایش می‌دهد تا بتواند با YouTube به رقابت بپردازد. حالا شما می‌توانید تعداد بازدید، زمان آپلود و منبع آپلود ویدئو را قبل از کلیک روی نتیجه موردنظر مشاهده نمایید.

صفحه‌هایی که نتیجه جستجوی Bing را نمایش می‌دهند به دلیل ارائه پیشنهادهای مرتبط با جستجو، بر YouTube برتری دارند. جستجوهای مرتبط با موسیقی بخشی در بالا برای خواننده موردنظر به همراه یک عکس و فهرستی از آهنگ‌های برتر دیگر نمایش می‌دهد. کاربران می‌توانند تنها با یک کلیک، ویدئوهای آهنگ‌های دیگر خواننده موردنظر را تماشا کنند. ویدئوهای دیگری که پیشنهاد می‌شوند، در نیمه پایین صفحه در بخش دیگری نمایش داده می‌شوند.

این قابلیت جدید تنها یکی از تغییراتی است که در بخش جستجوی ویدئوهای موتور جستجوی Bing اعمال شده است. حالا جستجوی آهنگ‌ها با نمایش بهترین نتایج در یک پیش‌نمایش بزرگ‌تر نشان داده می‌شوند. این نتایج بر اساس ارتباط و میزان محبوبیت انتخاب می‌شوند. کاربران می‌توانند در صورت تمایل، کل ویدئو را مستقیماً از صفحه نتیجه جستجوها تماشا کنند.

موتور جستجوی Bing نتایج جستجو را از سرتاسر اینترنت جمع‌آوری می‌کند و فقط ویدئوهای YouTube‌ را در برنمی‌گیرد. البته گوگل نیز ابزار جستجوی کلی ویدئوها را در آدرس google.com دارد که نتیجه جستجو را از چندین منبع به دست می‌آورد. با این حال، این ابزار منسوخ شده و بسیاری از قابلیت‌هایی که در جدیدترین به‌روزرسانی Bing معرفی شده، ندارد.

 

برگرفته از
Bing
لینک کوتاه