نگاهی به آغازگر (لانچر) Apex

نویسنده:

۱۰:۲۴:۴۱

در این میان دو لانچر Apex و Nova بیش از هر لانچر دیگری رنگ و لعاب اندروید نسخه جلی بین (نسخه 4.3) اندروید را برای گوشی شما به ارمغان میاورند هر چند لانچر Apex نسبت از تم ها، جلوه های ویژه و گزینه های بیشتری برای سفارشی سازی برخوردار است. به هر حال اگر میخواهید محیط گوشی یا تبلت تان کاملا شبیه به نسخه جلی بین اندروید باشد، لانچر Apex میتواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.
 
لانچر Apex را از لحاظ ظاهر میتوان برادر دو قلوی اندروید نسخه جلی بین به حساب آورد. سه دکمه "بازگشت"، "خانه" و "اپ های اخیر" در پایین صفحه نمایشگر قرار میگیرند و بالای آنها نواری است که روی آن میتوانید آیکن هر برنامه یا بازی را به انتخاب خود قرار دهید. Apex علاوه بر داشتن تم های مختلف، فروشگاهی نیز برای تم های اضافی خود دارد که از آنجا میتوانید برخی تم ها را به رایگان دریافت نموده و برخی دیگر را خریداری نمایید. Apex همانند بسیاری دیگر از لانچرهای موجود در بازار امکان تنظیم حاشیه چپ، راست، بالا و پایین و تعیین تعداد ستون ها و ردیف هایی که آیکن برنامه ها و بازی ها در آنها قرار میگیرند را به کاربر میدهد (حداکثر 10 ردیف و 10 ستون). اندازه آیکن ها را نیز میتوانید به انتخاب خود به نصف یا به 1.5 برابر تغییر دهید. این ویژگی از جمله ویژگی هایی است که فقط در نسخه پولی لانچرهای دیگر وجود دارد، اما در Apex به رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است.
 
اگر انگشت خود را برای چند لحظه روی آیکن برنامه ها یا بازی ها یا ویجت ها نگه دارید منویی ظاهر میشود که گزینه هایی همچون "حذف"، "تغییر اندازه"، "اطلاعات برنامه" و "به اشتراک گذاری" را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچون لانچر Nova در لانچر Apex نیز امکان حرکت دادن نواری که بالای دکمه های پایین صفحه قرار گرفته است و اصطلاحا به آن داک (سکو) گفته میشود وجود دارد، بدین ترتیب شما قادر خواهید بود تعداد بیشتری آیکن را برای این نوار انتخاب کنید. به عبارت دیگر به ازای هر 5 صفحه ای که با حرکت دادن انگشت به سمت چپ یا راست صفحه نمایشگر ظاهر میشود یک نوار در نظر گرفته شده و روی هر نوار تا 7 آیکن را میتوان قرار داد، بنابراین تا 35 آیکن را میتوان برای نوار صفحات مختلف در نظر گرفت.
 
بر خلاف بسیاری از لانچرهای موجود در بازار، Apex سازگاری بسیار خوبی با تبلت ها دارد. در واقع حالتی به نام رابط کاربری تبلت در این لانچر در نظر گرفته شده که مطابق با ویژگی های تبلت هاست. فعال کردن این حالت باعث میشود یک نوار جستجوی ثابت در بالای صفحه قرار بگیرد و البته نواری که در فوق از آن صحبت شد از پایین صفحه حذف میشود. اما اگر این حالت فعال نشود و نوار به جای خود باشد، امکان قرار دادن ابزارک ها (ویجت ها) نیز در آن وجود دارد. در لانچر Apex میتوان حرکت های مختلف انگشت روی صفحه نمایشگر همچون حرکت انگشت به سمت بالا یا پایین صفحه نمایشگر، وارد کردن دو ضربه آهسته با انگشت روی صفحه نمایشگر یا نزدیک کردن دو انگشت به هم روی همین صفحه را به کارهایی همچون "رفتن به صفحه ای خاص"، "نمایش اعلانات" و "نشان دادن یا مخفی کردن نوار پایین صفحه" اختصاص داد.
 
اگر جزء آن دسته کاربرانی هستید که ظاهر اندروید جلی بین را دوست دارید و از طرف دیگر میخواهید گزینه های زیادی برای سفارشی سازی محیط گوشی خود داشته باشید، Apex Launcher میتواند جزء یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.
 

 
برگرفته از
Apex
لینک کوتاه
برچسب ها