اسمارت‌فون وان‌پلاس ۲ به پورت USB-C مجهز خواهد شد

نویسنده:

۰۱:۰۵:۲۰

هنوز مدت زیادی از عرضه مک‌بوک شرکت اپل نمی‌گذرد که تمامی پورت‌های شارژ و انتقال اطلاعات را در یک ورودی USB-C  خلاصه کرد. و به نظر می‌رسد که باز هم غول کوپرتینو نشین توانسته آغازگر موج تازه‌ای در دنیای تکنولوژی باشد (موبایلهای ۶۴ بیتی را به خاطر دارید؟). حال اژدهای کم سن OnePlus چینی اعلام کرده در پرچمدار OnePlus 2 را به پورت یو‌اس‌بی-سی مجهز خواهد نمود.
 
USB-C نسبت به نسلها و استانداردهای قبلی مزایای بسیار بیشتری را در خود دارد. این پورت توان انتقال الکتریسیته ۱۰۰ واتی را دارد که برای شارژ لپ‌تاپ هم کافی است. همچنین با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه اطلاعات و صوت و تصویر را انتقال می‌دهد. و مهمتر از همه اینکه از هر دو سو قابل استفاده است و نیازی نیست که نگران اتصال اشتباه آن و امتحان سمت دیگر باشید. مشکلی که تا کنون در تمامی نسلهای کوچک و بزرگ USB لاینحل مانده بود!
 
البته وان‌پلاس می‌گوید که تنها استفاده کننده استاندارد باز USB-C نخواهد بود و بهبودهایی را نیز در آن ایجاد خواهد کرد که مختص برندش خواهند بود. البته در خصوص جزئیات تا کنون سکوت پیشه کرده است. وان‌پلاس همچنین به دنبال ساخت آداپتوری است تا پورت تازه را با کابلهای قدیمی هم  سازگار نماید. به گمانم به زودی باید منتظر حضور این پورت کاربردی (با تکنولوژی رایگان)‌ در نسل تازه موبایل‌ها و لپ‌تاپها باشیم.
 

 

برگرفته از
USB-C
لینک کوتاه

دیدگاه