همکاری تویوتا و مزدا برای ساخت یک شاسی‌بلند

نویسنده:

۰۷:۴۵:۲۰

شرکت تویوتا قبلاً با شرکت BMW در ساخت اتومبیل Supra تویوتا و Z4 شرکت BMW همکاری کرده است. حالا شرکت تویوتا قصد دارد با همکاری شرکت مزدا یک اتومبیل شاسی‌بلند هیبریدی بسازد.

اگر شرکت تویوتا را متخصص اتومبیل‌های هیبریدی بدانیم، شرکت مزدا نیز در زمینه ساخت موتورهای مؤثر و اتومبیل‌های سبک تخصص دارد. حالا شرکت تویوتا می‌خواهد یک شاسی‌بلند هیبریدی برای اتومبیل Pirus ارائه دهد.

شرکت تویوتا قرار است از موتور دیزلی ۱٫۵ لیتری SkyActiv شرکت مزدا استفاده کند که به همراه یک موتور الکتریکی تویوتا به کار گرفته خواهد شد تا مصرف سوخت کاهش یابد.
نتیجه این همکاری احتمالاً به شکل اتومبیل کانسپت C-HR تویوتا که در نمایشگاه سال ۲۰۱۴ پاریس رونمایی شد، به تولید انبوه می‌رسد. این اتومبیل به جمع مدل‌های Pirus C، Pirus استاندارد و Pirus V خواهد پیوست.

از طرف دیگر، شرکت مزدا اولین اتومبیل الکتریکی خود را تولید خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که آیا مزدا از فناوری تویوتا در یکی از کراس‌اورهای خود بهره می‌گیرد یا از شکل نسخه تولیدی C-HR استفاده می‌کند.

همچنین احتمالاً تویوتا نسخه احتراق داخلی از موتور C-HR تولید خواهد کرد تا با بازار اروپا سازگارتر باشد. با توجه به این که وسایل نقلیه جدید مزدا دارای آمار مصرف سوخت EPA هستند که رقیب برخی از اتومبیل‌های هیبریدی است، تویوتا می‌تواند از چنین موتورهای دیزلی و گازی کم‌مصرفی نهایت استفاده را ببرد.

 

برگرفته از
همکاری
لینک کوتاه