بره آزمایشگاهی به اشتباه خورده شد!

نویسنده:

۰۷:۴۹:۴۳

طبق گزارش روزنامه فرانسوی Le Parisien، این بره آزمایشگاهی که Ruby نام داشت، بخشی از یک برنامه تحقیقاتی به نام Green Sheep محسوب می‌شد که توسط مؤسسه ملی تحقیقات کشاورزی فرانسه (INRA) در حال انجام بود. در این تحقیق دانشمندان از این بره استفاده کردند تا تأثیر پیوندهای مختلف در انسان‌های مبتلا به نقص عملکرد قلب را بررسی نمایند. این بره در سال ۲۰۱۴ از مادری به دنیا آمده که DNA وی با یک پروتئین فلوئورسانس سبز (GFP) اصلاح شده بود. این پروتئین باعث شده بود این بره رنگی روشن و پوستی شفاف داشته باشد.

طبق گزارش این روزنامه فرانسوی، این بره پاییز سال گذشته به همراه یک گوسفند عادی به یک کشتارگاه فروخته شده است. سپس کشتارگاه این بره را در ماه اکتبر به یک فرد ناشناس فروخته است. با این حال مشخص نیست چند نفر از گوشت این بره خورده‌اند. طبق گفته INRA، این بره حاصل از مهندسی ژنتیک هیچ خطری برای انسان‌ها ندارد؛ اما این حادثه در حال بررسی است. در ماه دسامبر نیز تحقیقاتی در داخل این مؤسسه صورت گرفته است.

پس از انتشار خبر Le Parisien، یک بیانیه رسمی از سوی این مؤسسه منتشر شد. INRA در این بیانیه می‌گوید معتقد است Ruby از آزمایشگاه به عنوان یک عمل خرابکارانه توسط کارمندانی که نامشان هنوز منتشر نشده، خارج شده است. همچنین این سازمان اظهار داشت به فردی که مسئول فروش این بره است، مشکوک است و تحقیقات نشان داده‌اند در میان گروه مدیران مکانی که محل نگهداری بره بوده است، تنش‌ و سوءعملکرد وجود داشته است. طبق گفته یکی از مسئولان INRA، اگر افراد مذکور گناهکار شناخته شده و محکوم شوند، بایستی ۷۵٬۰۰۰ یورو جریمه بپردازند و یک سال را در زندان سپری کنند.

مدیر INRA، Benoît Malpaux، می‌گوید: «چنین چیزی مورد تأیید نیست و بایستی به شدت با این افراد برخورد شود. ما یک مؤسسه معروف در جهان هستیم، ما نمی‌توانیم چنین مدیریتی را بپذیریم».

 

برگرفته از
بره آزمایشگاهی
لینک کوتاه

دیدگاه