اپلیکیشنی برای به اشتراک‌گذاری عکس بین آی‌او‌اس و اندروید

نویسنده:

۰۶:۱۶:۵۵

مطمئناً می‌دانید که پلت‌فرم‌های آی‌او‌اس و اندروید رابطه خوبی با یکدیگر ندارند و اگر بخواهید فایلی را بین این دو سیستم‌عامل به اشتراک بگذارید بایستی یک سری تنظیمات انجام دهید. حالا اپلیکیشن جدید شرکت بیت‌تورنت (BitTorrent) که شوت (Shoot) نام دارد، به اشتراک‌گذاری بین این دو سیستم‌عامل را فوق‌العاده آسان کرده است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدئوها را بین دستگاه‌های آی‌او‌اس، اندروید و ویندوز فون (Windows Phone) ارسال و دریافت کنید. آنچه این اپلیکیشن را متمایز می‌کند این است که فوق‌العاده ساده و سریع است.

اپلیکیشن شوت مبتنی بر فناوری سینک (Sync ) شرکت بیت‌تورنت است؛ یک ابزار به اشتراک‌گذاری فایل بین چند پلت‌فرم مختلف که برای دستگاه‌های مختلف طراحی شده است. طبق گفته شرکت بیت‌تورنت فناوری سینک ۱۶ بار سریع‌تر از آپلود فایل روی سرویس‌های کلاد است، محدودیتی برای حجم فایل ندارد و مهم‌تر از همه، فرآیند به اشتراک‌گذاری فایل‌ها خصوصی است؛ زیرا داده‌ها هرگز روی یک سرور ریموت ذخیره نمی‌شوند. همچنین لازم نیست دستگاه‌ها روی یک شبکه باشند.

اپلیکیشن شوت به شما اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدئوهای خود را انتقال دهید؛ اما طبق گفته بیت‌تورنت می‌توانید یک عکس یا بسته‌ای حاوی چند عکس و ویدئو را به اشتراک بگذارید. اگرچه این اپلیکیشن به صورت رایگان ارائه شده و هزینه‌ای ندارد؛ اما به ازای هر دستگاه بایستی یک بار ۲ دلار بپردازید. اگر بخواهید به صورت آزمایشی و برای بار اول از این اپلیکیشن استفاده کنید، می‌توانید ۳ بار به صورت رایگان فایل ارسال کنید.

پس از دانلود این اپلیکیشن روی دو دستگاه آی‌او‌اس و اندروید، بایستی اجازه دسترسی به عکس‌هایی که گرفته‌اید و دوربین عقب را به اپلیکیشن بدهید. واسط کاربری این اپلیکیشن برای هر دو سیستم‌عامل تنها در طراحی لوگو و فونت‌ها تفاوت دارد و تقریباً در سایر بخش‌ها یکسان است. برای ارسال یک عکس، می‌توانید یک یا چند عکس و ویدئو انتخاب کنید، می‌توانید روی عکس ضربه بزنید تا بزرگ شود و قبل از ارسال آن را ببینید. پس از انتخاب فایل موردنظر، شوت به شما سایز عکس یا بسته ارسالی را نمایش می‌دهد. در صفحه بعد یک کد QR نمایش داده می‌شود. با استفاده از شوتی که روی دستگاه دریافت‌کننده نصب شده، این کد را اسکن می‌کنید و فرآیند انتقال آغاز می‌شود.

زمان انتقال بر اساس سایز فایل تغییر می‌کند؛ اما انتقال یک عکس در کمتر از ۲ ثانیه صورت می‌گیرد و انتقال یک ویدئوی ۱۳ مگابایتی به کمتر از ۵ ثانیه نیاز دارد. استفاده از این اپلیکیشن فوق‌العاده راحت و سریع است.
البته برای استفاده از این اپلیکیشن دو دستگاه موردنظر بایستی نزدیک هم باشند.

 

برگرفته از
اشتراک‌گذاری عکس
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “اپلیکیشنی برای به اشتراک‌گذاری عکس بین آی‌او‌اس و اندروید”